Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2015 w Gliwicach rozegrane

Zawodnicy i sympatycy Spadochronowych Mistrzostw Ślaska (fot. Antoni Witwicki)

Niedziela 27 września zapewniła uczestnikom Mistrzostw słoneczną pogodę i na gliwickim lotnisku od godzin porannych zapanował wzmożony ruch. Zgodnie z regulaminem Mistrzostw szykowali się zawodnicy do startu w trzech kategoriach celności lądowania tj. w kategorii spadochronów szkolnych, szybkich i klasycznych. Startowało 23 zawodników. Patronat sprawował Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Katowicach.

Do dyspozycji skoczków był samolot AN-2, sprawnie wywożący skoczków z pilotami na pokładzie Jackiem Niezgodą i Tomaszem Jackiewiczem.

W trakcie dnia lotnego rozegrano wymaganą ilość kolejek skoków. Dość silny wiatr wiejący w porywach do 8 m/sek. nie ułatwiał skoczkom zadania w celnym lądowaniu, ale zawodnicy z dobrym poziomem wyszkolenia, radzili sobie ze zmiennym kierunkiem wiatru.

Podliczono wyniki uzyskane przez zawodników i przed zachodem słońca, Sędzia Główny Mistrzostw Ryszard Koczorowski ogłosił oficjalne wyniki. Spadochronowym Mistrzom Śląska 2015 nagrody wręczał i składał gratulacje Prezes Aeroklubu Gliwickiego Bogdan Traczyk oraz Prezes O. ZPS w Katowicach Kazimierz Stępniewski. Biesiada przy „firmowym bigosie” przed spadochroniarnią, była okazją do przedyskutowania osiągniętych wyników, planowania startu w następnych zawodach, odpowiedniego treningu do końca bieżącego skocznego sezonu.

Wyniki Mistrzostw:

Celność lądowania – spadochrony klasyczne:
1. Jan Mach – 5 cm (Kraków)
2. Jan Isielenis – 116 cm (Gliwice)
3. Józef Łuszczki – 244 cm (Kraków)

Celność lądowania – spadochrony szybkie:
1. Tymoteusz Tabor – 0,00 m (Gliwice)
2. Mariusz Bieniek – 2,00 m (Gliwice)
3. Krzysztof Zieliński – 2,70 m (6 B.D.Sz. Gliwce)

Celność lądowania – spadochrony szkolne:
1. Aleksander Piecha – 37,0 m (Gliwice)
2. Adam Bernacki – 95,0 m (Gliwice)
3. Jarosław Deręcz– 151,0 m (Gliwice)

Tekst: Jan Isielenis
Foto: Antoni Witwicki

Źródło: Aeroklub Gliwicki
comments powered by Disqus