Konkurs latawców „Pararudniki 2019”

Latawiec na niebie (fot. Aeroklub Częstochowski)

W Dzień Dziecka dla młodszych fanów lotnictwa Aeroklub Częstochowski organizuje Konkurs latawców „Pararudniki 2019”. Konkurs odbędzie się 1 czerwca 2019 r. na lotnisku Rudniki.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 16 lat. Do udziału w konkursie dopuszczone są wszystkie rodzaje latawców (zrobione własnoręcznie lub gotowe).

Konkurs polega na zaprezentowaniu latawca w locie. Oceniany jest kąt lotu latawca, (0-20 pkt.) im większy kąt, pod którym wznosi się latawiec, tym więcej punktów oraz prezentacja latawca: zdobienie, efekt specjalny, akrobacje itp. (0-20 pkt).

Dodatkowo jeśli latawiec wykonany jest przez zawodnika otrzymuje bonus 10 pkt. Oceny dokonuje trzy osobowa komisja sędziów, o klasyfikacji decyduje suma zdobytych punktów.

Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy a dla zwycięzców drobne upominki. Zapisy od godz. 11:00. Początek zawodów o godz. 13.00.

Zaplanuj Dzień Dziecka na lotnisku w Rudnikach koło Częstochowy. Więcej o Konkursie latawców „Pararudniki 2019” na stronie wydarzenia.

1 czerwca na lotnisku w Rudnikach lotniczych atrakcji będzie dużo więcej. Tego dnia rozpocznie się dziewiąta edycja Międzynarodowych Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki 2019. Więcej informacji TUTAJ.

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus