ParaRudniki 2019 już w ten weekend

ParaRudniki 2019 (fot. pararudniki.pl)

Już za dwa dni rozpocznie się dziewiąta edycja Międzynarodowych Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki 2019. W dniach 1-2 czerwca 2019 r. na lotnisku w Rudnikach, na wielkim święcie lotnictwa lekkiego „ParaRudniki”, spotykają się ludzie z całej Polski. Mogą tu porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i po prostu wspólnie polatać.

Można zobaczyć napędy i wózki, skrzydła, uprzęże, spadochrony zapasowe, odzież i w wszystko to, co potrzebne jest do uprawiania tego pięknego sportu. Jest też możliwość porozmawiania z paralotniowym instruktorem, umówienia się na lot w tandemie albo na cały kurs.

Według ostatnich informacji w Rudnikach zaprezentuje się też firma Pro-Fly, która pokaże kilka skrzydeł firmy Macpara do przetestowania dla wszystkich chętnych. 3 rozmiary Colorado, oraz 3 rozmiary Chargera. Od 23 do 27 metrów każdy.
• Macpara Colorado – to samostateczne skrzydło sportowe.
• Macpara Charger – to skrzydło uniwersalne o wielkich możliwościach. Nadaje się dla pilota po kursie jako skrzydło gwarantujące rozwój pilota w technice latania, a także dla szerokiej rzeszy pilotów wykorzystujących skrzydło do latania przelotowego, lub rekreacyjnych lotów. Szerokie zastosowanie zapewnia, że tą paralotnią cieszyć się będziemy przez długie lata.

ParaRudniki to oczywiście nie tylko paralotnie. Nadchodząca edycja Międzynarodowych Targów Lotnictwa Lekkieg będzie inna niż w poprzednich latach. Organizatorzy rozszerzają formułę ParaRudnik wzbogacając je o pokazy lotnicze, które rozpoczną się w niedzielę 2 czerwca od godz. 14:00. Pokazy z pewnością będą największą atrakcją targów, ale nie jedyną. Będą działać wyciągarki paralotniowe i szybowcowe.

Każdy zainteresowany innymi formami latania, znajdzie u nas coś dla siebie. Można zobaczyć skoki spadochronowe, loty szybowcowe, samolotowe i śmigłowiec w akcji. Będzie też spektakularny wiatrakowiec, czyli maszyna jak z Mad Maxa łącząca zalety samolotu i helikoptera. Ale nie tylko zobaczyć, bo i nawiązać kontakt z pilotami i instruktorami, wykonać lot zapoznawczy, czy nawet zapisać się na szkolenie.

Podczas zbliżającej się edycji, chcemy ugościć jak największą rzeszę pilotów, pasjonatów oraz tych, którzy będą chcieli po prostu miło spędzić czas w dobrym towarzystwie. Atrakcji nie zabraknie również dla dzieci, każdy znajdzie coś dla siebie – zachęcają organizatorzy.

Pierwszy weekend czerwca będzie pełen niespodzianek i nowości. – Tak jak w roku ubiegłym proponujemy Rudnickie Świetliki, czyli nocne latanie nad lotniskiem w Rudnikach. Zostanie zorganizowany konkurs na najładniej oświetloną paralotnię – mówią organizatorzy. – Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, zainteresowani będą mogli się  wykazać sporą dozą fantazji. Już teraz pomyślcie w jaki sposób uatrakcyjnić swój przelot. Dla najlepszych Rudnickich Świetlików będą oczywiście nagrody – dodają.

W związku z tym, że koszty organizacyjne nie maleją, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu Flaj Karty w cenie 20 zł. Opłata uprawnia do korzystania z terenu lotniska zgodnie z regulaminem. Piloci chcący latać podczas ParaRudników, proszeni są o zapoznanie się z regulaminem, oddanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego i uiszczenie w/w kwoty na konto organizatora, czyli Aeroklubu Częstochowskiego, w tytule wpłaty należy wpisać: „flaj karta” lub po przybyciu, w biurze na lotnisku. Więcej informacji TUTAJ.

Podczas tegorocznych ParaRudnik po raz pierwszy zostanie zorganizowana loteria lotnicza. Każdy zwiedzający będzie mógł kupić los za złotówkę, który weźmie udział w losowaniu. Wszystkie zebrane pieniądze z loterii zostaną przekazane na Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Główną nagrodą w loterii jest lot zapoznawczy szybowcem, a także inne atrakcyjne nagrody, m.in. gadżety „pararudnikowe”. Serdecznie zapraszamy 1 i 2 czerwca na lotnisko w Rudnikach. Może właśnie Ty będziesz miał to szczęście poszybować w przestworzach!

Impreza rozwija się od 9 lat, systematycznie poszerzając zakres dziedzin lotniczych, które obejmuje, oraz atrakcji jakimi kusi zwiedzających.

Do tej pory ParaRudniki gościły zawody Polskiej Ligi Moto-Parolotniowej, Slalomowe Paralotniowe Mistrzostwa Polski i Zawody Ligi Dronowej. Był też konkurs filmowy o tematyce lotniczej, demonstracja akcji gaśniczej z użyciem samolotu Dromader, trening skoczków spadochronowych, treningi akrobacji szybowcowej i samolotowej. Wielką atrakcją okazały się „Rudnickie Świetliki” – nocne loty oświetlonych paralotni i spektakularna akcja Rzucamy Orła Cień pretendująca do wpisu do księgi rekordów Guinnessa, podczas której 167 skrzydeł, przy aplauzie zgromadzonych widzów zostało podniesionych w jednej chwili nad głowy pilotów. Zapraszamy na ParaRudniki 1 i 2 czerwca 2019 r.

Więcej informacji na stronie www.pararudniki.pl oraz na stronie wydarzenia.


Przeczytaj również:
Pielgrzymka moto-paralotniowa podczas ParaRudnik 2019
ParaRudniki 2019 – kolejni wystawcy
Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki 2019 coraz bliżej

Źródło: pararudniki.pl
comments powered by Disqus