Komunikat Zarządu Aeroklubu Bielsko-Bialskiego z dnia 20 czerwca 2011r.

Aeroklub Bielsko-Bialski

Informujemy, iż w dniu 16 czerwca 2011r. Zarządzający naszym lotniskiem EPBA - Aeroklub Polski, uwzględnił wniosek Zarządu ABB z dnia 2 czerwca 2011r. dotyczący wydania zakazu operacji lotniczych Startów i Lądowań na lotnisku EPBA dla wszystkich statków powietrznych, których użytkownikiem (właścicielem) jest Piotr Jafernik prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Normal. Wydany przez Zarządzającego zakaz operacji lotniczych został wprowadzony na podstawie ustawy z dnia 3 lipca 2002r. Prawo Lotnicze. Ewentualne naruszenie wydanego zakazu (w tym przez pilotów statków powietrznych objętych zakazem) może m.in. skutkować odpowiedzialnością karną sprawcy zgodnie z normą prawną z art. 210 ust.1 pkt. 7 ustawy Prawo Lotnicze.

Mając powyższe na uwadze Zarząd ABB uprzejmie prosi aby wszystkie zainteresowane osoby zapoznały się z zakazem wydanym przez Zarządzającego EPBA.

Zarząd ABB

Pełny tekst dokumentu na stronie ABB.
 

Źródło: Aeroklub Bielsko-Bialski
comments powered by Disqus

Komentarze

Jedyny wniosek to taki że, zarządzającym lotniskiem powinna być firma zewnętrzna która opłaty pobierałaby i od ABB, i Jafernika, i każdego innego który by korzystał z lotniska => patrz Mielec.
A tak to syf i brak kasy.

W koncu zarzad ABB zaczal zarzadzac, a nie byc donatorem prywatnej firmy dzialajacej z jego terenu. Nie majac kosztow lotniskowych mogla dumpingowac inne firmy - ktora firma szkoli w rok po 70 osob?

Nie rozsądniej byłoby wprowadzić symboliczną opłatę za operację startu i lądowania?

Coś przeskrobał?

Co się dzieje w tej Polsce?
ABW wchodzi do studentów, na lotnisku wprowadza się zakaz uzytkowania statków powietrznych nawet bez podania przyczyny!

"No i znowu spokój, nic nie lata, nie niszczy nawierzchni lotniska, nie hałasuje!" - pomyślał zarządzający!

Chcesz mieć własną firmę lotnicza - musisz mieć własne lotnisko! paranoja! mamy szczęście, że zarządzającym drogami nie jest instytucja podobna do AP, pozwolenie na jeżdżenie po nich miałyby tylko samochody zarządzającego. Żałosne posunięcie AP !!!

Zakaz dotyczy jednej jednoosobowej firmy, nikogo wiecej.

dotyczy również wszystkich korzystajcych ze sprzętu firmy Jafernika gdyż po prostu zostali uziemieni. trzeba bedzie zaczć latać w Czechach bo tam najbliżej.

była konkurencja, (...) nie ma konkurencji! Tak u nas wygląda równy dostęp do lotnisk! Podobna sytuacja miała miejsce w Kielcach.

Krótka historia o tym jak ABB zabiło życie na lotnisku w Bielsku i jak niszczy sekcję spadochronową