Przejdź do treści
AERO Friedrichshafen
Źródło artykułu

Nowa formuła AERO 2011

Organizatorzy międzynarodowych targów lotnictwa ogólnego AERO, które cyklicznie odbywają się we Friedrichshafen, w Niemczech, zapowiadają zmianę formuły imprezy, która od przyszłego roku ma położyć większy nacisk na jej handlowe znaczenie. W miejsce dotychczasowego terminu czwartek-niedziela, wprowadzony zostanie termin środa-sobota.

Klasyczna wystawa odbywająca się do tej pory w sobotę i niedzielę, zgodnie z nowymi ustaleniami zostanie połączona z Klassikwelt Bodensee (wystawa historycznych samochodów, łodzi i statków powietrznych), która planowana jest w miejscowym centrum targowym dwa miesiące później. „AERO są w Europie wiodącymi targami lotnictwa ogólnego, a wprowadzane zmiany są czytelną wiadomością dla producentów tego sektora,” twierdzi dyrektor AERO Friedrichshafen, Klaus Wellmann.

AERO 2010 przyciągnęły prawie 40 tyś. zwiedzających, którzy mogli podziwiać statki powietrzne począwszy od odrzutowców po śmigłowe i samoloty elektryczne, co sprawia, że targi odgrywają coraz większą rolę w skali międzynarodowej. W tym roku zwiedzający przybyli z 31 krajów położonych na pięciu kontynentach. Zmiany zapoczątkowane w 2010 roku spotkały się z szeroką aprobatą wystawców, w związku z czym zarządzający planują wprowadzić kolejne, które zwiększą wagę imprezy dla specjalistów z branży.

“To wiodące europejskie wydarzenie jest głównym napędem dla branży general aviation, czego potwierdzeniem może być fakt, iż otrzymaliśmy od wystawców wiele sygnałów zadowolenia,” dodał Wellmann. Razem z kierownikiem projektu AERO, Rolandem Boschem, są przekonani, że zmiany sprawią, iż w przyszłym roku impreza okaże się jeszcze większym sukcesem.

Roland Bosch, który do 2001r. był dyrektorem AERO ds. projektu, posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu targami wystawowymi, a także dogłębną wiedzę o trendach w lotnictwie. Kolejne targi AERO odbędą się we Friedrichshafen w dniach 13-16 kwietnia 2011r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony