Saab 2000 wypadł z pasa na Alasce, nie żyje jeden z pasażerów

Wypadek Saaba 2000 na Alasce, fot. abcnews

17 października, Saab 2000 należący do linii przez Peninsula Airways, który wykonywał lot nr 3296 z Anchorage dla Alaska Airlines, wypadł z pasa startowego podczas lądowania na lotnisku Unalaska / Dutch Harbor Airport na Alasce. Samolot zatrzymał się na brzegu zatoki, tuż nad samą wodą. Na jego pokładzie znajdowało się trzech członków załogi i 39 pasażerów. W wyniku tego zdarzenia zginął 38 letni mężczyzna.

Jest to pierwsza śmierć pasażera w komercyjnych przewozach lotniczych w Stanach Zjednoczonych od czasu  wypadku w południowo-zachodniej części USA w zeszłym roku. 18 października, linie Peninsula Airways potwierdziły, że jeden z ich krytycznie rannych pasażerów rejsu PenAir Flight 3296 zmarł ostatniej nocy.

„Cały nasz zespół jest głęboko zasmucony tym tragicznym incydentem” - powiedział rzecznik przewoźnika. „Myśli wszystkich 1300 naszych pracowników dotyczą tych, którzy zostali ranni lub dotknięci wypadkiem”. Według Peninsula Airways w zdarzeniu poważnie ranna została też jeszcze jedna osoba, a dziesięć kolejnych musiało zostać hospitalizowanych.


Jego przyczyny są obecnie badane przez zespół Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) oraz Federalną Administrację Lotnictwa FAA (USA)

Źródło: abc13.com
comments powered by Disqus