Świąteczne kartki w 8 Bazie Lotnictwa Transportowego

Wizyta w 8 Bazie Lotnictwa Transportowego

W dniu 20 grudnia 2011 r. na balickie lotnisko przybyli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ponadgimnazjalnych im. Herberta Clarka Hoovera w Rudzie Śląskiej, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Społecznego Gimnazjum nr 7.

W ciągu kilku ostatnich tygodni uczniowie przygotowywali pocztówki i listy świąteczne do żołnierzy, którzy obecnie pełnią służbę w Afganistanie. Oprócz życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych, uczniowie przynieśli również świąteczne stroiki. Spotkanie z lotnikami współorganizował konsulat USA w Krakowie. Jest to kontynuacja akcji "Bożonarodzeniowe kartki dla polskich żołnierzy" zainicjowanej przez przez Polsko-Amerykańskie Forum i Konsulat Generalny USA przed Bożym Narodzeniem w 2010.

W spotkaniu wziął udział zastępca konsula generalnego USA w Krakowie, Jeffrey Vick. Dzieci i młodzież własnoręcznie wnieśli paczki i listy do samolotu CASA C295 stojącego na balickim lotnisku. Po zostawieniu przesyłek na pytania uczniów odpowiadał ppłk Krzysztof Janica i por. Radosław Budziński. Dzieci były zadowolone z możliwości obejrzenia samolotu i rozmowy z pilotami.

Źródło: 8 Baza Lotnicza
comments powered by Disqus