Przejdź do treści
Źródło artykułu

Kto zwycięży na Droniadzie w Krakowie?

Piąta edycja Droniady – konkursu dla zespołów akademickich w misjach z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji – odbędzie się w dniach 7–9.06.2018 r. w Aeroklubie Krakowskim, na lotnisku Pobiednik Wielki.

8 czerwca 2018 r. nad polem na zdjęciu poniżej zaroi się od dronów. Po raz pierwszy w konkursach profesjonalnych na świecie do jednej misji we wspólnej przestrzeni U-Space ruszą jednocześnie konkurencyjne zespoły. Czyj dron uratuje ludzi odciętych od świata po powodzi i dowiezie im potrzebne lekarstwo: Politechniki Warszawskiej (dwa zespoły)? Politechniki Białostockiej? Politechniki Rzeszowskiej? Politechniki Łódzkiej? Dronpix? A może Politechniki Wrocławskiej? Czy zadziałają systemy antykolizyjne, które zespoły stworzyły w oparciu o transpondery TR1 firmy Aerobits i urządzenia WiFi firmy uspace.aero?

Potem ich drony ruszą na inspekcje dwóch odcinków linii średniego napięcia  15-20 kV. Huragan przewrócił nieokreśloną liczbę słupów.  Oceną szkód zajmą się drony. Słupy będą symulować tablice z kodami qr. Im szybciej zespoły odkryją zmiany w przebiegu sieci, tym łatwiej będzie energetykom przywrócić dostawy energii elektrycznej w okolicy.

Nowością tegorocznej Droniady są seminaria organizowane przez Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur – Państwowy Instytut Badawczy (www.ibrkk.pl) od środy 6 czerwca do soboty 9 czerwca od godziny 18 do 20. Celem jest wymiana doświadczeń środowiska gospodarczego związanego z rynkiem dronowym i przygotowanie wspólnych wniosków i rekomendacji w zakresie U-Space oraz rozwoju kadry inżynierskiej dla przemysłu 4.0.

Tematyja seminariów droniadowych:

  • 6.06.2018 – I Seminarium Droniadowe: „Rynek systemów bezzałogowych na tle rozwoju Przemysłu 4.0”
  • 7.06.2018 – II Seminarium Droniadowe: „Certyfikacja, e-identyfikacja, systemy antykolizyjne. Podstawy bezpieczeństwa latających robotów w mieście”.
  • 8.06.2018 – III Seminarium Droniadowe: „Ku U-space. Szans i zagrożenia dla tej idei na podstawie doświadczeń poligonów dronowych w Polsce i na świecie”
  • 9.06.2018 – IV Seminarium Droniadowe: „Kompetencje młodej kadry inżynierskiej po studiach na polskich uczelniach w świetle potrzeb przemysłu i gospodarki cyfrowej”.

Więcej o seminariach droniadowych TUTAJ.

Wreszcie całość zwieńczy Olimpiada Droneradar, która odbędzie się 9 czerwca. Każdy dronowiec będzie mógł się sprawdzić w konkurencjach Citius, Altius, Fortius. Więcej o Olimpiadzie Droneradar TUTAJ.

Zapraszamy!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony