Ruszyły zapisy na Olimpiadę DroneRadar

Olimpiada DroneRadar

Ruszyły zapisy na pierwszą w historii Olimpiadę DroneRadar, która odbędzie się 9 czerwca 2018 r. (sobota) na terenie Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim. Gorąco zachęcamy wszystkich operatorów dronów do zgłaszania udziału w tym wydarzeniu.

Olimpiada ma na celu popularyzację bezpiecznego użytkowania dronów w lotach automatycznych, a także sprawdzenie kompetencji ich operatorów oraz możliwości technicznych sprzętu.

Zawodnicy będą rywalizować w trzech konkurencjach nazwanych trójbojem dronowym:

CITIUS – to wyścig na ćwierć mili (402,33600 metrów). Organizatorzy wyznaczają wirtualne tory dla maszyn zawodników, co 10 metrów poziomo i o wysokości do 50 metrów AGL. Tor prowadzi do półmetka na połowie dystansu (201,168 metrów) oznaczonego żółtymi pachołkami, następnie drony muszą je okrążyć i zawrócić na miejsce startu i wylądować. Wtedy kończy się pomiar czasu. Lot odbywa się w trybie automatycznym.

ALTIUS – to zadanie na długotrwałość zawisu. Na znak sędziego zawodnicy uruchamiają maszyny, wnoszą je na wysokość 5 metrów i zaczyna się liczyć czas, która dłużej utrzyma się w bezpiecznym zawisie na zadanym pułapie. Dron może oscylować w pionie w przedziale 1 metr niżej/wyżej. Konkurencję wygrywa ten, którego dron najdłużej utrzyma się w zawisie i bezpiecznie wyląduje.

FORTIUS – przeniesienie najcięższego ładunku w stosunku do swojej masy własnej. Zadanie polega na locie z podczepionym ładunkiem na ćwierć mili (402,33600 metrów) z wykorzystanie torów konkurencji CITIUS i w czasie poniżej 5 minut. Tor prowadzi do półmetka na połowie dystansu (201,168 metrów) oznaczonego żółtymi pachołkami, następnie drony muszą je okrążyć i zawrócić na miejsce startu i wylądować. Lot odbywa się w trybie automatycznym.

Można też będzie wystartować tylko w jednej lub dwóch wybranych konkurencjach i zdobyć przynależne nagrody.

Udział w zawodach należy zgłosić poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.5zywiolow.pl Zgłoszenia będa przyjmowane do 1 czerwca 2018 r. Po tym terminie będzie możliwość zarejetrowania się na miejscu zawodów.

Link do zgłoszenia udziału w Olimpiadzie DroneRadar:
www.5zywiolow.pl/olimpiada-droneradar-rejestracja/


Zapraszamy do udziału w pierwszej Olimpiadzie DroneRadar!

Więcej informacji o Olimpiadzie DroneRadar w Regulaminie, na stronie www.droneradar.eu oraz na stronie wydarzenia.


Przeczytaj również:
Po raz pierwszy w historii, rusza Olimpiada DroneRadar

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus