Przejdź do treści
Lot pożegnalny ppłk pil. Andrzeja Senejko (fot. 49blot.wp.mil.pl)
Źródło artykułu

Lot pożegnalny ppłk pil. Andrzeja Senejko

W dniu 18 listopada 2015 r. na lotnisku w Pruszczu Gdańskim odbył się lot pożegnalny ppłk pil. Andrzeja Senejko.

Zgodnie z tradycją oraz Ceremoniałem wojskowym, pilot kończący służbę w lotnictwie wojskowym wykonuje lot pożegnalny po kręgu nad lotniskiem macierzystym.

Ppłk pil. Andrzej Senejko - Dowódca eskadry śmigłowców szturmowych z dniem 31 stycznia 2016 r. pożegna się z mundurem. Swój ostatni lot na statku powietrznym SZ RP - pożegnalny - wykonał na macierzystym lotnisku w Pruszczu Gdańskim.

 

Lot pożegnalny odbył się w obecności personelu latającego i zabezpieczającego. Za wieloletnią wzorową służbę w lotnictwie śmigłowcowym ppłk. pil. Andrzejowi Senejko podziękował Dowódca 49. Bazy Lotniczej płk dypl. pil. Piotr Saniuk.

 

Lot na śmigłowcu Mi-24 ppłk pil. Andrzej Senejko odbył w asyście swojego przełożonego Dowódcy Grupy Działań Lotniczych ppłk. pil. Jacka Cieślika. Po złożeniu meldunku o wykonaniu ostatniego lotu, delegacja pilotów 49. Bazy Lotniczej wręczyła wiązankę kwiatów, będącą symbolem podziękowania za długoletnią służbę w lotnictwie wojskowym i przekazania swojego doświadczenia młodemu pokoleniu.

 

Sekcja Wychowawcza 49. BLot

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony