Relacja ze Zlotu Polskich Pilotek im. Ireny Kostki „Aerosabat 2015"

Zlot Polskich Pilotek im. Ireny Kostki „Aerosabat 2015" (fot. portalik24.pl)

W sobotę rozśpiewane czarownice, ku pewnemu zaskoczeniu przechadzających się po centrum mieszkańców i turystów, całkowicie opanowały Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze.

W sobotę 5.09.2015 około godz. 18.00 autokar z grupą ponad 60 pań wjechał na parking przy hotelu „Baron" w Jeleniej Górze, co od razu ożywiło już trochę uśpione miasto. Przypadkowi przechodnie z zaciekawieniem, ale bardzo przyjaźnie przyjęli energiczne panie. Bardziej sceptycznie natomiast odnosili się do nich przejęci najmłodsi, zapewne pamiętając przestrogi z bajek, nie tylko tej najbardziej popularnej o „Jasiu i Małgosi".

Fantazyjnie poprzebierane damy nie stroniły od zdjęć i chętnie pozowały, reagując entuzjastycznie nie tylko na grzeczne prośby jeleniogórzan. Oryginalnych fotek nie uniknęli nawet trochę zdezorientowani mundurowi, których energiczne panie szybko zawojowały stanowczo zagarniając do wspólnej fotografii.

Po zwiedzeniu najstarszej części miasta sympatyczna grupa udała się na Górę Szybowcową na ognisko i kolację sabatową przygotowaną przez Jeleniogórski Aeroklub dla wszystkich uczestników.


(fot. portalik24.pl)

Z przykrością należy stwierdzić, że XVIII już Zlot Polskich Pilotek im. Ireny Kostki „Aerosabat 2015" nie został niestety rozreklamowany w naszym mieście. Zlot, który licznie zgromadził pilotki szybowcowe, samolotowe, liniowe i wojskowe, a także spadochroniarki, na pewno wzbudziłby duże zainteresowanie nie tylko wśród jeleniogórzan, ale i szukających atrakcji turystów. Korowód rozśpiewanych czarownic byłby nie lada atrakcją przede wszystkim dla dzieci, które przez wiele dni miałyby o czym opowiadać i co wspominać podczas długich, zimowych wieczorów.

Warto zaakcentować, że sympatycznym lotniczkom, wśród których nie zabrakło rekordzistek świata i mistrzyń polskich zasłużonych dla naszego lotnictwa, dla których latanie jest największą miłością i prawdziwą pasją, towarzyszył kapelan środowiska lotniczego ojciec Dominik Orczykowski. Jak co roku, na zakończenie aerosabatu, w niedzielę 6.09.2015 r. odprawił mszę świętą w intencji wszystkich pilotek.

Więcej zdjęć na stronie: www.portalik24.pl

Źródło: portalik24.pl
comments powered by Disqus