Otwarcie wystawy statycznej F-16 na MPT

Otwarcie wystawy statycznej F-16 na MPT (fot. kpt. Krzysztof Nanuś)

W dniu 09.02.2018 r. Międzynarodowe Targi Poznańskie były gospodarzem uroczystości otwarcia wystawy statycznej samolotu wielozadaniowego F-16, powiązanej z konferencją prasową, poświęconą setnej rocznicy powstania polskiego lotnictwa wojskowego, a także zbliżającemu się szkoleniu lotniczemu w ramach wymiany eskadr lotniczych „NATO TIGER MEET” oraz przygotowaniom do organizacji „Poznań Air Show 2018”.

Prezentacja F-16 na MTP jest efektem rozpoczętej wspólnej akcji promocyjnej w Poznaniu, w której udział biorą 2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego z 31. Bazą Lotnictwa Taktycznego, Agencja Mienia Wojskowego oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Uroczystego przecięcia Biało-Czerwonej wstęgi dokonali: Dowódca 2. SLT płk dypl. pil. Jacek Pszczoła, Dowódca 31. BLT płk pil. Rafał Zadencki, Wiceprezes Zarządu MTP Tomasz Kobierski, Dyrektor Projektu Dariusz Wawrzyniak oraz Dyrektor Oddziału AMW w Poznaniu Krzysztof Dembiński.


(fot. kpt. Krzysztof Nanuś)

W czasie okolicznościowej konferencji prasowej zebrani mogli poznać główne założenia i cele prowadzonej akcji, a także wstępne informacje organizacyjne związane z wydarzeniami lotniczymi, które w maju będą miały miejsce w Poznaniu.

Jednym z towarzyszących wydarzeń kulturalnych była prezentacja wystawy zdjęć o tematyce lotniczej „Krzesiny dawniej i dziś”, dzięki której wszyscy odwiedzający, mogli spojrzeć jak na przestrzeni lat zmieniały się perspektywy funkcjonowania żołnierzy na krzesińskim lotnisku.


(fot. kpt. Krzysztof Nanuś)

Projekt statycznej ekspozycji samolotu F-16 na terenie MTP, który w tym dniu się rozpoczął i jest skierowany do środowiska cywilnego będzie trwał przez najbliższe miesiące będąc doskonałą wizytówką polskiego lotnictwa wojskowego, mającego swoją kolebkę na Wielkopolskiej Ziemi.

mjr Krzysztof Terzyk

Źródło: 31 Baza Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus