Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zakończyło się operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej

Ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia, operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej - poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w komunikacie, zamieszczonym w serwisie X.

"Wojsko Polskie na bieżąco monitoruje sytuację na terytorium Ukrainy i pozostaje w stałej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej" - informuje dowództwo.

Informacja o tym, że przestrzeni powietrznej operują polskie i sojusznicze statki powietrzne podano w sobotę po godzinie 4 rano. Operacja była następstwem ataków rakietowych Rosji w całej Ukrainie. Rosja zaatakowała rakietami manewrującymi i dronami. Siły zbrojne Ukrainy podawały, że ogłoszono alarm przeciwlotniczy, drony zmierzały m.in. w kierunku Kijowa.

Polskie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych zapewniało, że "wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a DO RSZ na bieżąco monitoruje sytuację".(PAP)

dki/ js/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony