Przejdź do treści
Źródło artykułu

Wrocławskie lotnisko obsłużyło w 2023 r. blisko 3,9 mln pasażerów; to rekord

W minionym roku wrocławskie lotnisko obsłużyło blisko 3,9 mln pasażerów. 

„To był najlepszy rok w historii; przez dwanaście kolejnych miesięcy biliśmy rekordy” – powiedział prezes Portu Lotniczego Wrocław Cezary Pacamaj.

Dokładnie 3 891 553 pasażerów skorzystało w 2023 r. z usług wrocławskiego lotniska. 

„Poprawiliśmy dotychczasowy rekord o blisko 350 tys.; w 2024 r. chcemy przebić z nawiązką granicę 4 milionów obsłużonych podróżnych. Przed nami rok pełen wyzwań. Poza rozbudową siatki połączeń rozpoczniemy inwestycję w infrastrukturę lotniskową, która pozwoli nam w kolejnych latach osiągać jeszcze lepsze wyniki” – podkreśli Pacamaj.

Władze wrocławskiego lotniska podkreślają, że na wzrost liczby pasażerów korzystających z oferty portu miała wpływ zwiększona liczba połączeń w najbardziej popularnych kierunkach. W ubiegłym roku pojawiły nowe połączenia – do marokańskiego Agadiru, Walencji czy bezpośrednie połączenie do Seulu.

Jak przypomniano, w 2023 r. Port Lotniczy Wrocław obsługiwał regularne połączenia dziewięciu linii lotniczych oraz przewoźników czarterowych. Wśród najpopularniejszych przewoźników znalazły się Ryanair, Wizzair, PLL LOT czy Lufthansa. Przy czym najbardziej dynamiczny wzrost zainteresowania pasażerów odnotowali tour operatorzy. 

„Liczba podróżnych obsłużonych przez port w ramach lotów czarterowych wzrosła o blisko 24 proc. w porównaniu z 2019 r.” – podano.

W tym roku na wrocławskim lotnisku mają rozpocząć się prace związane z rozbudową portu. Powstanie nowa płyta postojowa, droga szybkiego zjazdu, równoległa droga kołowania i nowa płyta do odladzania. Koszt inwestycji to 350 mln zł, a połowę kwoty pokryją fundusze unijne.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony