Przejdź do treści
Źródło artykułu

W następny weekend Air Show w Radomiu; będą strefy parkingowe i dodatkowe autobusy na lotnisko

26 i 27 sierpnia w Radomiu odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show. Bezpośrednio pod bramy lotniska ze stref parkingowych w różnych częściach miasta i dworca PKP będzie można dojechać autobusami komunikacji miejskiej, m.in. pięcioma dodatkowymi liniami.

"Dojazd do lotniska zapewnią autobusy pięciu linii dodatkowych oznaczonych symbolami P oraz stałych linii miejskich 1, 5, 11, 14, 17 i 21" – poinformował PAP rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Dawid Puton.

Dodatkowe kursy będą odbywać się w sobotę, 26 sierpnia od około godz. 8 do około godz. 23, w niedzielę, 27 sierpnia od około godz. 8 do około godz. 20.30. Autobusy linii P mają kursować z dużą częstotliwością, np. autobusy P1 rozpoczynające kurs przy dworcu PKP będą jeździć co 5 minut, a autobusy P2 – z osiedla Michałów co 4 minuty.

Osoby przyjeżdżające na pokazy spoza Radomia, mogą pozostawić samochody w wyznaczonych przez miasto płatnych strefach parkingowych (w sumie przygotowano 6,8 tys. miejsc), a następnie wsiąść w autobus linii P, który będzie dojeżdżać bezpośrednio w okolice dwóch bram lotniska (przy ulicach Lubelskiej i Odrodzenia). Na podstawie paragonu z parkingów organizowanych przez miasto, przejazd autobusem na pokazy jest bezpłatny.

"Osoby pozostawiające samochody w strefach prywatnych lub w innych ogólnodostępnych miejscach muszą natomiast kupić bilety komunikacji miejskiej" – zaznaczył rzecznik MZDiK.

Przypomniał, że Radomiu nie można kupić biletów u kierowców autobusów. Sprzedaż biletów autobusowych jest prowadzona w kioskach z prasą. Są one dostępne w biletomatach stacjonarnych znajdujących się obok przystanków. Można je kupić także poprzez aplikacje mobilne.

W dniach pokazów będą też uruchomione dodatkowe punkty sprzedaży biletów w busach MZDiK. Obok przystanków Dworzec Główny PKP / Poczta 02 i Wojska Polskiego / Kozienicka (NŻ) 09 (w godzinach przedpołudniowych) oraz obok przystanków Lotnisko / Odrodzenia 06 i Lotnisko / Lubelska 08 (w godzinach popołudniowych).

Aby ułatwić kierowanie ruchem przez policjantów i strażników miejskich, MZDiK prosi osoby przyjezdne udające się na pokazy o umieszczenie za przednimi szybami samochodów białej kartki formatu A-4 z napisem Air Show.

Więcej informacji o tym jak dojechać na Air Show Radom na stronie www.mzdik.pl oraz na profilu facebookowym Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Podczas sobotnio-niedzielnych pokazów lotniczych Air Show (26 i 27 sierpnia) zmieni się organizacja ruchu kołowego w okolicach radomskiego lotniska. Cała aleja Wojska Polskiego oraz odcinki innych ulic w tym rejonie będą zamknięte dla ruchu kołowego. Wjazd będzie możliwy dla pojazdów upoważnionych, w tym przede wszystkim dla autobusów komunikacji miejskiej. Firmy działające w terenie zamkniętym mogą złożyć wnioski o przepustki na wjazd. Dla gości pokazów zostaną wyznaczone płatne strefy parkingowe. Będzie ich dziewięć - w różnych częściach miasta. Parkingi będą obsługiwali pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu. Ważne jest to, że paragony z miejskich stref będą uprawniać wszystkie osoby, które tam zaparkują, do przejazdów komunikacją miejską za darmo (jedynie w dniu wystawienia danego paragonu). Na naszej stronie przygotowaliśmy poradnik dla osób przyjezdnych - czym i skąd można dojechać do lotnisko lub z powrotem. Warto wcześniej zapoznać się ze wszystkimi zmianami obowiązującymi w tych dniach. Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie MZDiK: www.mzdik.pl oraz na profilu facebookowym Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Międzynarodowe pokazy Air Show w Radomiu to jedno z najważniejszych wydarzeń lotniczych w Polsce i Europie. Impreza organizowana jest zwykle co dwa lata. Ostatni raz odbyła się w 2018 r. Pięcioletnia przerwa związana była z pandemią i rozbudową lotniska Warszawa-Radom.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony