Thales dostawcą komunikacji dla B737 Air China

Thales dostawcą komunikacji dla B737 Air China

Linie lotnicze Air China zastosują rozwiązanie do komunikacji satelitarnej Thales TopFlight SATCOM w swoich 27 samolotach B737. Zamówienie ma zostać zrealizowane w latach 2015-2016. Thales TopFlight SATCOM to system komunikacji satelitarnej najnowszej generacji, oferujący usługi transmisji głosu i danych zarówno w kabinie pilotów, jak i w przedziałach pasażerskich. Był to pierwszy system ARINC 781 SATCOM certyfikowany do użytku w boeingach i pozostaje najlżejszym i najbardziej niezawodnym systemem komunikacji satelitarnej SBB na rynku komercyjnego transportu powietrznego.

W konfiguracji dla B737 system oferuje dwa kanały głosowe i jeden kanał danych, umożliwiając komunikację ACARS i FANS1. Można również skonfigurować go tak, aby zapewniał usługi Swiftbroadband (SBB) w kabinie pilotów, co oznacza, że również w przyszłości będzie mógł spełnić rosnące wymagania branżowe w zakresie transmisji danych.

„Nasz wybór jest podyktowany niezawodnością produktu i jakością obsługi klienta, jaki zapewnia Thales”, powiedział przedstawiciel Air China.


Informacje o TopFlight SATCOM (TFS)

TopFlight SATCOM (TFS) to lekki system komunikacji satelitarnej działający w paśmie ARINC 781 L, który wykorzystuje pełen potencjał konstelacji satelitów Inmarsat I-3 i I-4. TFS oferuje transmisję głosu na potrzeby usług ATS (SATVOICE), transmisję głosu do zastosowań innych niż ATS oraz transmisję danych poprzez usługę Inmarsat Classic Aero i/lub łączność IP (niezwiązaną z bezpieczeństwem) z szybkością do 432 kb/s na kanał w kabinie pilotów oraz przedziale pasażerskim za pośrednictwem usługi Inmarsat Swiftbroadband (SBB). Dzięki tej elastyczności i niezawodności TFS spełnia chińskie wymagania w zakresie komunikacji satelitarnej i został certyfikowany jako opcja BFE (Buyer Furnished Equipment, sprzęt dostarczany przez nabywcę) dla pasażerskich i towarowych samolotów B777 oraz B737NG.

1. ACARS (Aircraft Communications Addressing and Reporting System) to system transmisji cyfrowej do wymiany krótkich wiadomości tekstowych między samolotami a stacjami naziemnymi za pośrednictwem radia lub satelity.

FANS (Future Air Navigation Systems) to system awioniki, który zapewnia bezpośrednie łącze danych do komunikacji między pilotami a kontrolerami ruchu.


O Grupie Thales

Firma Thales to światowy lider technologiczny w sektorze lotniczym, kosmicznym i obronnym, a także w dziedzinie bezpieczeństwa oraz transportu. Firma zatrudnia 65 000 pracowników w 56 krajach i osiągnęła dochody na poziomie 14,2 miliarda euro. Dzięki personelowi 22 500 inżynierów i naukowców firma Thales dysponuje wyjątkowymi możliwościami w zakresie projektowania, opracowywania i wdrażania wyposażenia, systemów i usług spełniających najbardziej złożone wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Firma Thales działa aktywnie w wymiarze globalnym, prowadząc oddziały na całym świecie, które współpracują z klientami jako partnerzy lokalni.


Informacje o Air China

Air China Limited to narodowy przewoźnik lotniczy Chińskiej Republiki Ludowej, który ma bezpośrednie lub pośrednie udziały w takich liniach lotniczych, jak Shenzhen Airlines Company Limited, Cathay Pacific Airways Limited oraz Tibet Airlines Company Limited. Obecnie (wraz ze spółkami zależnymi) posiada 461 samolotów, w tym boeingi i airbusy, w średnim wieku 6,54 lat. Lata na 284 trasach pasażerskich — 72 międzynarodowych, 15 regionalnych i 197 krajowych, obsługując 29 krajów i regionów oraz 145 miast (45 międzynarodowych, 4 regionalne i 96 krajowych).

Źródło: THALES
comments powered by Disqus