Przejdź do treści
Dodadek do bazy Skydemon, fot. Stanisław Drzewiecki
Źródło artykułu

Lądowiska nieistniejące w podstawowej bazie jako dodatek do aplikacji SkyDemon

Stanisław Drzewiecki, jeden z naszych Czytelników i użytkownik SkyDemona, skompilował plik, który dodaje do aplikacji około sto, nieistniejących w podstawowej bazie, lądowisk w Polsce (długość pasa >250m). Nowe wpisy oparte są o serwisy NaszeTrawniki, DlaPilota/lądowiska i własny research.

Każde lotnisko zostało ręcznie porównane ze zdjęciami satelitarnymi, zmierzone pasy i elewacja. Usunięte zostały zdublowane wpisy i dodane remarky tam gdzie się dało (pojawiają się w sekcji Approach Information). Nie wszystkie miejsca nadają się do lądowania, ale może to być cenna wiedza dla pilotów, którzy teraz zwiększą świadomość, gdzie zlokalizowane są wszystkie potencjalne lądowiska.

Aby zainstalować dodatek do swojego SkyDemona, należy:

  1. Ściągnąć plik XML na komputer (na komputerze musi być zainstalowany SkyDemon): https://www.dropbox.com/.../skydemon_PL_missing.airfields
  2. Umieścić plik w folderze D:\Users[nazwa użytkownika]\Documents\SkyDemon\CustomData
  3. Aby przenieść bazę na telefon, na komputerze należy wejść w Setup -> Custom Data -> Save to Cloud . Następnie na telefonie wybrać Setup -> Cloud -> Load Custom Data from Cloud.

W przypadku zauważenia błędów lub zgłoszenia potrzeby dodania/edycji danych lub całych lądowisk, należy się skontaktować z autorem dodatku na messengerze (LINK) i wyjaśnić o co chodzi. W przypadku dzielenia się plikiem, najlepiej podzielić się linkiem powyżej, który nie zmieni się nawet po aktualizacji pliku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony