Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zmodernizowany King Air 350 pobił rekord długości lotu dla małych turbośmigłowych samolotów

Podczas konwencji National Business Aviation Association (NBAA), która odbyła się w październiku w Orlando na Florydzie, firma Tamarack Aerospace zaprezentowała samolot Beechcraft King Air 350 wyposażony w technologię Smartwing. Wprowadzone modernizacje zapewniają konstrukcji znacznie zwiększony zasięg.

15 października 2022 r., zmodyfikowany King Air 350 wystartował z międzynarodowego lotniska Spokane (KGEG) pilotowany przez założyciela i prezesa firmy Tamarack, Nicka Guidę. Statek powietrzny wykonał przelot bez międzylądowania na lotnisko Orlando Executive Airport (KORL), pokonując odległość 2032,8 NM w 7 h i 46 min. 22 października 2022 r., w drodze powrotnej w kierunku zachodnim, King Air 350 pokonał odległość 1770,7 NM z KORL na lotnisko Henderson Executive Airport (KHDN) w Nevadzie w czasie 8 h i 8 min (z międzylądowaniem w Albuquerque w Nowym Meksyku).

Szczegóły rekordowych lotów zmodernizowanego Beechcraft King Air 350

Szczegóły rekordowych lotów zmodernizowanego Beechcraft King Air 350

Firma złożyła do National Aeronautic Association (NAA) w USA, jak i europejskiej Fédération Aéronautique Internationale (FAI) formalne wnioski o uznanie tych rekordów.

Guida powiedział, że motywacją do prób bicia rekordu było wykazanie oszczędności paliwa, która według specjalistów firmy, zbliżyła się do dwucyfrowej wartości. Dodatkowo zastosowane rozwiązania, w tym głównie technologia aktywnych skrzydeł Smartwings, zapewniły samolotowi większą stabilność, zwiększony zasięg i płynniejszy lot.

King Air 350 firmy Tamarack wyposażony w technologię Smartwings

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony