Przejdź do treści
Zmodernizowany King Air 350 firmy Tamarack Aerospace, fot. flyingmag
Źródło artykułu

Zmodernizowany King Air 350 pobił rekord długości lotu dla małych turbośmigłowych samolotów

Podczas konwencji National Business Aviation Association (NBAA), która odbyła się w październiku w Orlando na Florydzie, firma Tamarack Aerospace zaprezentowała samolot Beechcraft King Air 350 wyposażony w technologię Smartwing. Wprowadzone modernizacje zapewniają konstrukcji znacznie zwiększony zasięg.

15 października 2022 r., zmodyfikowany King Air 350 wystartował z międzynarodowego lotniska Spokane (KGEG) pilotowany przez założyciela i prezesa firmy Tamarack, Nicka Guidę. Statek powietrzny wykonał przelot bez międzylądowania na lotnisko Orlando Executive Airport (KORL), pokonując odległość 2032,8 NM w 7 h i 46 min. 22 października 2022 r., w drodze powrotnej w kierunku zachodnim, King Air 350 pokonał odległość 1770,7 NM z KORL na lotnisko Henderson Executive Airport (KHDN) w Nevadzie w czasie 8 h i 8 min (z międzylądowaniem w Albuquerque w Nowym Meksyku).

Statystyki rekordowych lotów zmodernizowanego Beechcraft King Air 350

Szczegóły rekordowych lotów zmodernizowanego Beechcraft King Air 350

Statystyki rekordowych lotów zmodernizowanego Beechcraft King Air 350

Szczegóły rekordowych lotów zmodernizowanego Beechcraft King Air 350

Firma złożyła do National Aeronautic Association (NAA) w USA, jak i europejskiej Fédération Aéronautique Internationale (FAI) formalne wnioski o uznanie tych rekordów.

Guida powiedział, że motywacją do prób bicia rekordu było wykazanie oszczędności paliwa, która według specjalistów firmy, zbliżyła się do dwucyfrowej wartości. Dodatkowo zastosowane rozwiązania, w tym głównie technologia aktywnych skrzydeł Smartwings, zapewniły samolotowi większą stabilność, zwiększony zasięg i płynniejszy lot.

King Air 350 firmy Tamarack wyposażony w technologię Smartwings

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony