Przejdź do treści
Lotnictwo biznesowe
Źródło artykułu

Wynagrodzenia pilotów odrzutowców biznesowych w USA wzrosły o 12 procent

Stowarzyszenie Lotnictwa Biznesowego (NBAA) poinformowało, że w zeszłym roku piloci odrzutowców biznesowych odnotowali średnią podwyżkę wynagrodzeń o około 12 procent. Coroczne badanie uposażeń przeprowadzone przez organizację wykazało również, że średni wzrost wynagrodzeń na wszystkich stanowiskach w tym segmencie lotnictwa wyniósł 7,22%. 

Dr Christopher Broyhill, który pomagał w przeprowadzeniu ankiety, stwierdził, że badanie potwierdza plotki krążące w branży. „Słyszymy wiele anegdotycznych informacji na temat podwyżek i tego, że ludzie dostają więcej pieniędzy za pracę za sterami samolotów, a nasze opracowanie ugruntowuje wiedzę na ten temat i pokazuje, że to, co słyszymy, jest prawdą”.

W badaniu szczegółowo pytano o różne formy wynagrodzeń pilotów i okazało się, że premie za utrzymanie kapitana z większym stażem wyniosły średnio 27 tys. dolarów. Broyhill podkreślał, że piloci biznesowi nie przechodzą do tradycyjnych przewoźników i nie zmniejszają panującego tam niedoboru pilotów, co zawdzięczają swoim grubszym portfelom. 

„Widzimy skutki presji linii lotniczych na płace w naszej branży, ponieważ firmy muszą płacić pilotom więcej, aby zatrzymać ich u siebie i zniechęcić do przechodzenia do linii lotniczych lub do innych operatorów”, dodał Broyhill.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony