Wizz Air otworzy nową bazę w Bacău

Samoloty należące do Wizz Air na płycie lotniska (fot. Wizz Air/FB)

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła dzisiaj w Bacău otwarcie 31. bazy. Na lotnisku w Bacău w październiku 2020 roku Wizz Air umieści 2 samoloty typu Airbus A320. Wraz z ogłoszeniem otwarcia bazy, Wizz Air informuje o uruchomieniu 12 nowych połączeń z Bacău do 6 krajów od 29 października 2020 roku. To 7. baza przewoźnika w Rumunii.

Wizz Air z zaangażowaniem rozwija siatkę połączeń oferując swoim pasażerom przystępne podróże lotnicze. Otwarcie bazy w Bacău oznacza utworzenie ponad 70 nowych miejsc pracy w WIZZ oraz jeszcze więcej w branżach pośrednio związanych z działalnością przewoźnika. 2 samoloty Airbus A320 będą obsługiwać operacje na 12 nowych trasach do: Turynu, Wenecji Treviso, Bolonii, Rzymu Fiumicino, Mediolanu Bergamo, Katanii (Włochy), Larnaki (Cypr), Londynu Luton, Liverpoolu (Wielka Brytania), Memmingen/Monachium (Niemcy), Billund (Dania), Brukseli Charleroi (Belgia).

Wizz Air to linia lotnicza o kredytowym ratingu inwestycyjnym, z flotą składającą się z najbardziej wydajnych i zrównoważonych samolotów wąskokadłubowych z rodziny Airbus A320 i Airbus A320 neo, w której wiek samolotu wynosi średnio 5,43 roku. Emisja CO2 przypadająca na pasażera Wizz Air była najniższa spośród wszystkich linii lotniczych w roku finansowym 2019 (57,2g na pasażera /km). Największe zamówienie Wizz Air na 267 supernowoczesnych samolotów Airbus z rodziny A320neo pozwoli linii na dalszą redukcję śladu węglowego – do 30% na każdego pasażera do 2030 roku.

Dzisiejsze ogłoszenie rozpoczyna w Wizz Air nową erę podróży. Bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi zawsze było priorytetem Wizz Air. Linia ostatnio ogłosiła wdrożenie szeregu dodatkowych procedur, aby pomóc zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz chronić zdrowie pasażerów i załogi w samolocie. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce –  jest to obowiązek załogi oraz pasażerów. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów dezynfekujących, a także – przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków  dezynfekujących. Załoga rozdaje pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład; magazyny pokładowe zostały usunięte z kieszeni foteli. Pasażerowie są proszeni, w miarę możliwość, o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi lokalnych organów oraz wykupować dodatkowe usługi online (m.in. bagaż rejestrowany WIZZ PRIORYTY, usługa fast track), aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku.

Materiał video podsumowujący i objaśniający nowe zasady można obejrzeć poniżej:

Dodając WIZZ Flex do rezerwacji, pasażerowie mogą być pewni, że jeśli okoliczności się zmienią, lub po prostu chcą podróżować w innym dniu lub chcą zmienić datę lub kierunek podróży, mogą swobodnie dokonać zmiany na dowolny lot WIZZ.

Przemawiając dziś na konferencji prasowej w Bacău, József Váradi, CEO Wizz Air Group, powiedział: „Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla nasze zaangażowanie w Rumunii. Jesteśmy obecnie największym operatorem w kraju i pozostajemy wierni naszej misji liberalizacji podróży lotniczych nie tylko w stolicach, ale także w regionalnych portach lotniczych. Otwarcie najnowszej bazy Wizz Air i alokacja dwóch najnowocześniejszych samolotów podkreśla znaczenie rynku rumuńskiego dla naszej działalności. Dodając dzisiaj dwanaście nowych tras i utrzymując najwyższe standardy dotyczące zasad higieny i procesów dezynfekcji, jesteśmy przekonani, że bardzo niskie ceny biletów Wizz Air i świetna sieć dostępnych tras sprawią, że podróże będą dostępna dla coraz większej liczby pasażerów w Rumunii”.

Źródło: Wizz Air
comments powered by Disqus