Wizz Air ogłasza nową bazę w Sarajewie

Samoloty należące do Wizz Air na płycie lotniska (fot. Wizz Air/FB)

Linie Wizz Air ogłosiły 3 lutego br. w Sarajewie otwarcie 41. bazy. Na lotnisku w Sarajewie linia umieści 1 samolot typu Airbus A320 już w maju 2021 roku. Jednocześnie Wizz Air poinformowały o uruchomieniu dziewięciu nowych połączeń do siedmiu krajów z Sarajewa.

Historia Wizz Air w Bośni i Hercegowinie rozpoczęła się w maju 2013 roku, gdy odbył się pierwszy lot z Tuzli do  Malmö. Od tego czasu niemal 3 miliony pasażerów skorzystały z tamtejszej oferty Wizz Air. Linia zwiększa swoją aktywność w Bośni i Hercegowinie o 50% i pozostaje liderem na tutejszym rynku. Samolot typu Airbus A320 będzie realizować operacje na dziewięciu nowych trasach do: Brukseli Charleroi, Kopenhagi, Dortmundu, Eindhoven, Gotenborga, Londynu Luton, Memmingen, Bazylei-Mulhouse-Freiburga (Euroairport), Paryża Beauvais, oferując ponad 250 000 miejsc w sprzedaży z Sarajewa w 2021 roku.

Wizz Air to linia lotnicza o kredytowym ratingu inwestycyjnym, z flotą składającą się z najbardziej wydajnych i zrównoważonych samolotów wąskokadłubowych z rodziny Airbus A320 i Airbus A320 neo, w której wiek samolotu wynosi średnio 5,4 roku. Emisja CO2 przypadająca na pasażera Wizz Air była najniższa spośród wszystkich linii lotniczych w roku finansowym 2019 (57,2 g/pasażera/km). Największe zamówienie Wizz Air na 268 supernowoczesnych samolotów Airbus z rodziny A320neo pozwoli linii na dalszą redukcję śladu węglowego – do 30% na każdego pasażera do 2030 roku.

Aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi, linia Wizz Air wdrożyła dodatkowe procedury w zakresie higieny. Materiał wideo podsumowujący i objaśniający nowe zasady można obejrzeć TUTAJ.

Pasażerowie mogą dodać do swojej rezerwacji usługę WIZZ Flex. Wykupienie usługi uprawnia do zmiany daty lub kierunku podróży – możliwa jest zmiana rezerwacji na każdy inny lot WIZZ. Dzięki usłudze pasażerowie mają gwarancję dodatkowej ochrony swoich rezerwacji, zwłaszcza w tym niepewnym czasie. 

Podczas konferencji prasowej, Andras Rado, manager ds.komunikacji korporacyjnej w Wizz Air powiedział: "Po ośmiu latach udanej działalności w Bośni i Hercegowinie, z przyjemnością ogłaszamy naszą drugą bośniacką bazę w Sarajewie, dostrzegając potencjał lokalizacji i zapotrzebowanie na niskokosztowe podróże w tym regionie. Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla nasze zaangażowanie w działalność w Bośni i Hercegowinie".

Źródło: Wizz Air
comments powered by Disqus