Przejdź do treści
Puma HC2 należący do Royal Air Force (fot. Royal Air Force)
Źródło artykułu

Wielka Brytania ogłasza kolejną fazę programu New Medium Helicopter

Brytyjski program New Medium Helicopter (NMH) wszedł w nową fazę, zakładającą zwiększenie możliwości tego kraju w zakresie śmigłowców.

Celem programu jest zakup wielozadaniowego śmigłowca średniego udźwigu, który będzie w stanie wykonywać zadania dedykowane wcześniej na pięć różnych maszyn, usprawniając operacje i poprawiając efektywność.

„Po wejściu do służby będzie to nowy śmigłowiec średniego udźwigu, zdolny do działania w każdych warunkach, który będzie wspierał szerokie spektrum zadań obronnych, od działań bojowych po wysiłki i operacje humanitarne na całym świecie” – wyjaśniło w oświadczeniu brytyjskie Ministerstwo Obrony.

„Zaproszenie do negocjacji” wystosowano do trzech głównych dostawców: Airbus Helicopters UK, Leonardo Helicopters UK i Lockheed Martin UK.

Producenci mają złożyć swoje oferty na projekt, a w ramach konkursu będą ocenione zarówno czynniki operacyjne, jak i przemysłowe, nadając priorytet brytyjskim możliwościom i potencjałowi eksportowemu, zgodnie z rządową strategią przemysłową w zakresie obronności i bezpieczeństwa.

„Propozycje będą oceniane do 2025 r., kiedy to – pod warunkiem uzyskania zgody rządu – przewidywane jest udzielenie zamówienia” – podsumowało Ministerstwo Obrony.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony