Przejdź do treści
VoloCity - produkcja (fot. Volocopter)
Źródło artykułu

Volocopter uzyskuje zgodę na rozpoczęcie seryjnej produkcji eVTOL VoloCity

Volocopter, niemiecki producent elektrycznego samolotu pionowego startu i lądowania (eVTOL), uzyskał zgodę na rozpoczęcie seryjnej produkcji swojej taksówki powietrznej VoloCity.

29 lutego 2024 r. firma Volocopter ogłosiła, że otrzymała od niemieckiego Federalnego Urzędu Lotnictwa (Luftfahrtbundesamt - LBA) rozszerzenie zezwolenia dla organizacji produkcyjnej (POA), które umożliwi rozpoczęcie produkcji tej konstrukcji.

„Mówiąc w kategoriach laika, Volocopter ma teraz pełne zaufanie i uprawnienia do samodzielnego projektowania i produkcji VoloCity we własnym zakresie, a także wszedł w etap produkcji przedseryjnej” – powiedział twórca eVTOL.

Zatwierdzenie dotyczy dwóch nowych obiektów produkcyjnych i hangarów Volocoptera w Bruchsal w Niemczech, które zostały po raz pierwszy zaprezentowane w kwietniu 2023 r. Volocopter jest pierwszą na świecie i jak dotąd jedyną firmą eVTOL, która posiada zarówno zatwierdzenie organizacji projektującej (DOA), jak i POA.

Andreas Fehring, dyrektor operacyjny Volocoptera, powiedział: „To dla nas ważny kamień milowy. Projektowanie i produkcja samolotów podlegają ścisłym regulacjom z ważnego powodu, aby wytwarzać bezpieczne produkty. Cieszę się, że zakład Volocoptera cieszy się zaufaniem LBA i otrzymał zgodę na produkcję komercyjnych statków powietrznych, które mogą być dostarczane klientom po otrzymaniu przez VoloCity certyfikatu typu."

Fehring dodał: „Nasz zespół udowodnił, że potrafimy produkować bezpieczne i wysokiej jakości konstrukcje, a teraz nie możemy się doczekać skrócenia czasu realizacji produkcji”.

1 marca 2024 r. firma Volocopter ogłosiła również, że stała się zatwierdzoną organizacją szkoleniową (ATO) poprzez swoją spółkę zależną Volocopter Air Services. Certyfikat wydany przez LBA umożliwia firmie Volocopter prowadzenie szkoleń w celu uzyskania licencji pilota na przyszłe produkty spółki.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony