Przejdź do treści
Źródło artykułu

Setki pozwów przeciwko Virgin Atlantic w związku z nieuzasadnionymi zwolnieniami ze względu na wiek

Linie Virgin Atlantic zostały pozwane przez ponad 200 członków personelu pokładowego, którzy twierdzą, że przewoźnik wykorzystał pretekst pandemii COVID-19, aby zwolnić z pracy starszych stażem pracowników. Z raportu The Guardian wynika, że w czerwcu 2024 r. trybunał pracy w Londynie rozpocznie rozpatrywanie ponad 200 spraw dotyczących tego procederu.

Byli członkowie linii argumentują, że linia lotnicza niesprawiedliwie zwolniła ich, zatrzymując jednocześnie nowych pracowników, którzy mieli niższe pensje. W marcu 2020 r., kiedy pandemia Covid-19 spowodowała blokadę podróży lotniczych na całym świecie, linie Virgin Atlantic uziemiły większość swojej floty i zwolniły 3 tys. pracowników, zmniejszając tym samym zatrudnienie o ponad 40%.

Osoby, które zostały zwolnione, zostały początkowo umieszczone w „zasobach tymczasowych”, z możliwością ponownego zatrudnienia po przywróceniu poprzedniego wolumenu operacji lotniczych. Jednakże w jednym z pozwów zarzuca się australijskiemu oddziałowi przewoźnika, że zatrudnił 350 nowych członków personelu pokładowego, przy czym niektórzy z nich przeszli zaledwie tygodniowe szkolenie, podczas gdy zostali zwolnieni szefowie pokładu, którzy mieli średnio 45 lat i 20 lat doświadczenia.

The Guardian opisuje, że jedną z osób, które straciły pracę, była 53-letnia Susan Mcentegart, która pracowała dla Virgin przez 23 lata. Mcentagart należała do grupy 51 powodów reprezentowanych przez kancelarię prawniczą z siedzibą w Luton. Kolejne 150 byłych pracowników dochodzi roszczeń za pośrednictwem Cabin Crew Union, a 11 następnych reprezentowanych jest przez inne kancelarie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony