Przejdź do treści
Trzy nowe samoloty Diamond należące do Emirates Flight Training Academy (fot. Emirates)
Źródło artykułu

Samoloty Diamond EFTA błyszczą nad niebem Południowego Dubaju

Trzy nowe samoloty Diamond należące do Emirates Flight Training Academy wzbiły się w powietrze i rozpoczęły program szkolenia kadetów.

Nowoczesny ośrodek Emirates Flight Training Academy (EFTA), który zapewnia jeden z najbardziej zaawansowanych programów szkoleniowych dla pilotów na świecie, wyposażył swoją flotę w trzeci lekki dwusilnikowy samolot tłokowy Diamond DA42-VI. Wdrożenie nowego typu maszyn umożliwiło rozpoczęcie w akademii szkoleń z zakresu lotów na samolotach wielosilnikowych tłokowych (MEP), uzupełniając dotychczasową ofertę szkoleń na jednosilnikowych maszynach i szkoleń na lekkich odrzutowcach. Tym samym flota szkoleniowa EFTA składa się już z 30 samolotów.

W połączeniu z flotą 27 samolotów (jednosilnikowymi samolotami tłokowymi Cirrus SR22 G6 i bardzo lekkimi samolotami odrzutowymi Phenom), jeszcze przed ukończeniem akademii kadeci EFTA będą mogli szkolić się na trzech typach samolotów – co jest rzadkością w świecie szkolenia przyszłych pilotów.

Samoloty należące do Emirates Flight Training Academy (fot. Emirates)

Kapitan Abdulla Al Hammadi, wiceprezes Emirates Flight Training Academy, powiedział: "Dążymy do ciągłego inwestowania i  kształtowania naszego systemu szkoleniowego za pomocą najbardziej zaawansowanych narzędzi, technologii i infrastruktury, które sprawiają, że nasi kadeci są gotowi do pracy w świecie rzeczywistym i kończą szkołę z najwyższym poziomem umiejętności, zdolności i kompetencji. Będziemy nadal wywiązywać się z naszej obietnicy kształcenia stałej i solidnej bazy pilotów dla Emirates i branży lotniczej".

"Diamondy idealnie wpasowują się w naszą flotę szkoleniową pomiędzy samoloty jednosilnikowe a lekkie odrzutowce. Niezawodne, najnowocześniejsze i przyjazne dla środowiska, a także w pełni zgodne z naszymi celami – kadeci EFTA zdobywają teraz doświadczenie również na wielosilnikowych samolotach tłokowych. Studenci są zachwyceni nowym dodatkiem do floty – oferujemy szkolenia na kilku typach samolotów i tym samym bardziej zróżnicowane doświadczenie edukacyjne".

Liqun (Frank) Zhang, dyrektor generalny Diamond Aircraft Austria, powiedział: "Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią historii Emirates. Cieszymy się, że wizja EFTA zakłada wykorzystanie najnowszych technologii w szkoleniu następnego pokolenia pilotów. Z ekscytacją patrzmy na przyszłość technologii  Diamond w akademii z uwagi na jej efektywność kosztową, bezpieczeństwo i odpowiedzialne podejście do środowiska".

W marcu br. akademia złożyła zamówienie na trzy samoloty Diamond DA42-VI i odpowiadający im symulator lotu w ramach umowy o wartości 4 milionów euro w cenach standardowych. Symulator ma zostać wkrótce dostarczony. Kadeci rozpoczną szkolenie na samolotach Diamond w nadchodzących miesiącach.

Czteromiejscowy DA42-VI to najnowsza wersja innowacyjnego lekkiego dwusilnikowego samolotu tłokowego Diamond. Jest to pierwszy certyfikowany samolot tłokowy lotnictwa ogólnego, który łączy w sobie nowoczesną technologię płatowca, awioniki i zespołów napędowych.

Dzięki unikalnemu połączeniu wydajności i użyteczności, napędzany paliwem odrzutowym DA42-VI został zaprojektowany tak, aby przejście z jednego na dwa silniki było znacznie łatwiejsze. Samolot generuje oszczędność paliwa do 50% w porównaniu do konwencjonalnych bliźniaków napędzanych AVGAS, a jego panoramiczna osłona kabiny pilota zapewnia doskonałą widoczność podczas wszystkich manewrów lotniczych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony