Przejdź do treści
Źródło artykułu

Samoloty Diamond EFTA błyszczą nad niebem Południowego Dubaju

Trzy nowe samoloty Diamond należące do Emirates Flight Training Academy wzbiły się w powietrze i rozpoczęły program szkolenia kadetów.

Nowoczesny ośrodek Emirates Flight Training Academy (EFTA), który zapewnia jeden z najbardziej zaawansowanych programów szkoleniowych dla pilotów na świecie, wyposażył swoją flotę w trzeci lekki dwusilnikowy samolot tłokowy Diamond DA42-VI. Wdrożenie nowego typu maszyn umożliwiło rozpoczęcie w akademii szkoleń z zakresu lotów na samolotach wielosilnikowych tłokowych (MEP), uzupełniając dotychczasową ofertę szkoleń na jednosilnikowych maszynach i szkoleń na lekkich odrzutowcach. Tym samym flota szkoleniowa EFTA składa się już z 30 samolotów.

W połączeniu z flotą 27 samolotów (jednosilnikowymi samolotami tłokowymi Cirrus SR22 G6 i bardzo lekkimi samolotami odrzutowymi Phenom), jeszcze przed ukończeniem akademii kadeci EFTA będą mogli szkolić się na trzech typach samolotów – co jest rzadkością w świecie szkolenia przyszłych pilotów.

Kapitan Abdulla Al Hammadi, wiceprezes Emirates Flight Training Academy, powiedział: "Dążymy do ciągłego inwestowania i  kształtowania naszego systemu szkoleniowego za pomocą najbardziej zaawansowanych narzędzi, technologii i infrastruktury, które sprawiają, że nasi kadeci są gotowi do pracy w świecie rzeczywistym i kończą szkołę z najwyższym poziomem umiejętności, zdolności i kompetencji. Będziemy nadal wywiązywać się z naszej obietnicy kształcenia stałej i solidnej bazy pilotów dla Emirates i branży lotniczej".

"Diamondy idealnie wpasowują się w naszą flotę szkoleniową pomiędzy samoloty jednosilnikowe a lekkie odrzutowce. Niezawodne, najnowocześniejsze i przyjazne dla środowiska, a także w pełni zgodne z naszymi celami – kadeci EFTA zdobywają teraz doświadczenie również na wielosilnikowych samolotach tłokowych. Studenci są zachwyceni nowym dodatkiem do floty – oferujemy szkolenia na kilku typach samolotów i tym samym bardziej zróżnicowane doświadczenie edukacyjne".

Liqun (Frank) Zhang, dyrektor generalny Diamond Aircraft Austria, powiedział: "Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią historii Emirates. Cieszymy się, że wizja EFTA zakłada wykorzystanie najnowszych technologii w szkoleniu następnego pokolenia pilotów. Z ekscytacją patrzmy na przyszłość technologii  Diamond w akademii z uwagi na jej efektywność kosztową, bezpieczeństwo i odpowiedzialne podejście do środowiska".

W marcu br. akademia złożyła zamówienie na trzy samoloty Diamond DA42-VI i odpowiadający im symulator lotu w ramach umowy o wartości 4 milionów euro w cenach standardowych. Symulator ma zostać wkrótce dostarczony. Kadeci rozpoczną szkolenie na samolotach Diamond w nadchodzących miesiącach.

Czteromiejscowy DA42-VI to najnowsza wersja innowacyjnego lekkiego dwusilnikowego samolotu tłokowego Diamond. Jest to pierwszy certyfikowany samolot tłokowy lotnictwa ogólnego, który łączy w sobie nowoczesną technologię płatowca, awioniki i zespołów napędowych.

Dzięki unikalnemu połączeniu wydajności i użyteczności, napędzany paliwem odrzutowym DA42-VI został zaprojektowany tak, aby przejście z jednego na dwa silniki było znacznie łatwiejsze. Samolot generuje oszczędność paliwa do 50% w porównaniu do konwencjonalnych bliźniaków napędzanych AVGAS, a jego panoramiczna osłona kabiny pilota zapewnia doskonałą widoczność podczas wszystkich manewrów lotniczych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony