Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zdarzyło się dzisiaj: „Pasażer opuścił kabinę i nie zachowując ostrożności wkroczył pod obracające się śmigło…”

19 lat temu, 30 kwietnia 2005 r., na terenie przystosowanym do startów i lądowań w miejscowości Poręba k/Zawiercia w województwie śląskim, doszło do zdarzenia w którym uczestniczył samolot ultralekki CH-701 STOL (znaki rejestracyjne SP-YBY).

PKBWL została powiadomiona o wypadku faksem, za pośrednictwem Delegatury Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Krakowie, ze znacznym opóźnieniem, tj. po sześciu dniach. Opóźnienie to wynikało z braku bezpośredniej informacji o wypadku do jakiej jest zobowiązany pilot - dowódca samolotu. Ta okrężna droga obiegu informacji spowodowała, że na miejscu zdarzenia nie było przedstawiciela PKBWL. Osoba poszkodowana po miesiącu opuściła szpital.


W streszczeniu raportu PKBWL ze zdarzenia 56/05 czytamy:Raport z incydentu nr 56/05 wraz z wnioskami Komisji dostępny jest na stronie bezpieczeństwo.dlapilota.pl


Na portalu bezpieczeństwo.dlapilota.pl codziennie publikujemy zestawienie zdarzeń z danego dnia z lat ubiegłych. Publikacje w zamierzeniach mają służyć jako narzędzie szkoleniowe i mają pomóc pilotom unikać błędów popełnianych przez innych. Zapraszamy do lektury.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony