Powitanie pierwszego Airbusa A320neo we flocie Wizz Air

A320neo w barwach Wizz Air na płycie lotniska (fot. Wizz Air)

Linie lotnicze Wizz Air powitały w swojej flocie pierwszego nowego Airbusa A320neo o numerze rejestracyjnym HA-LJA.

To 122. samolot we flocie WIZZ, składającej się wyłącznie z samolotów typu Airbus. A320neo to pierwszy tego rodzaju samolot WIZZ, w którym zastosowano najnowsze technologie w lotnictwie oferujące istotne korzyści dla środowiska – niemal 50-procentową redukcję emisji hałasu, 20-procentowe zmniejszenie zużycia paliwa oraz prawie o 50% niższą emisję tlenków azotu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Maszyna wyposażona w ultranowoczesne i wydajne silniki Pratt & Whitney GTF, umacnia pozycję WIZZ jako jednej z najbardziej ekologicznych linii lotniczych na świecie.

Wśród niskokosztowych linii posiadających minimum 100 samolotów, Wizz Air dysponuje najmłodszą flotą, w której średnia wieku samolotu wynosi 5,43 roku. Dzięki nowoczesnej i doskonale wyposażonej flocie, Wizz Air znalazł się w rankingu 10 najbezpieczniejszych niskokosztowych przewoźników 2020 według AirlineRatings.com.

Wizz Air to linia lotnicza z kredytowym ratingiem inwestycyjnym, z flotą składającą się z najbardziej wydajnych i zrównoważonych samolotów wąskokadłubowych z rodziny Airbus A320 i Airbus A320 neo. Emisja CO2 przypadająca na pasażera Wizz Air była najniższa spośród wszystkich linii lotniczych w roku finansowym 2019 (57,2g na pasażera /km). Największe zamówienie Wizz Air na 267 supernowoczesnych samolotów Airbus z rodziny A320neo pozwoli linii na dalszą redukcję śladu węglowego – o 30% na każdego pasażera do 2030 roku. 

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: "Cieszymy się z dodania kolejnego ultranowoczesnego samolotu do naszej rozwijającej się floty. To symbol przyjętego przez nas  modelu biznesowego ULCC – zapewnia znaczne korzyści pod względem kosztów oraz obniża emisje Wizz Air. Nasza flota, teraz z pierwszym Airbusem A320neo, wyposażona jest w ulepszone środki ochronne, które zapewniają podróżującym możliwie najlepsze warunki sanitarne. Wizz Air jest producentem z najniższymi kosztami w Europie obsługującym najmłodszą i najbardziej wydajną ekonomicznie flotę samolotów o najmniejszym wpływie na środowisko."

Źródło: Wizz Air
comments powered by Disqus