Podczas boardingu pasażer dostał się do kokpitu B738 i uszkodził przepustnicę

Uszkodzona przepustnica B738 American Airlines, fot. twitter

11 stycznia, rejs American Airlines nr 488 z San Pedro Sula w Hondurasie do Miami został opóźniony o 7 godzin, po tym jak podczas boardingu do kokpitu B738 dostał się jeden z pasażerów. Mężczyzna uszkodził przepustnicę, a następnie próbował wyskoczyć przez okno. Powstrzymał go kapitan, który znajdował się w kokpicie na swoim fotelu.

Uszkodzony samolot został uziemiony, ale zamiast odwoływać rejs przewoźnik wysłał do Hondurasu zastępczy statek powietrzny, który wykonał lot z ponad siedmiogodzinnym opóźnieniem. Nie jest jasne, co mężczyzna chciał osiągnąć swoim działaniem lub co mogło go do niego zmotywować.

Na filmie opublikowanym w Internecie możemy zobaczyć pasażera wystającego z okna B738 stojącego na stanowisku pod terminalem lotniska. Po chwili członkowie załogi interweniowali i pasażer został wciągnięty do środka kabiny i przekazany lotniskowym służbom bezpieczeństwa. 

Podczas pandemii incydenty na pokładach lotów komercyjnych stały się częstym zjawiskiem, głównie dlatego, że podczas lotów pasażerowie odmawiają zakładania maseczek na twarz. Linie lotnicze odnotowały bezprecedensowy wzrost liczby niesfornych pasażerów, a eksperci twierdzą, że statystyki mogą się jeszcze pogorszyć. 

Źródło: washingtonpost.com
comments powered by Disqus