Przejdź do treści
Kadr film I Crashed My Plane, fot. youtube
Źródło artykułu

Pilot, który celowo rozbił samolot, przyznał się do winy i podpisał ugodę w sądzie

11 maja 2023 r., Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) poinformował, że YouTuber, który celowo rozbił samolot w celu zwiększenia oglądalności jego kanału w Internecie, przyznał się do zarzutu utrudniania śledztwa federalnego.

Trevor Daniel Jacob (29), który umyślnie zniszczył wrak rozbitego samolotu, przyznał się również do utrudniania prowadzenia śledztwa federalnego. Jest to przestępstwo za które grozi ustawowa maksymalna kara dwudziestu lat więzienia. Mężczyzna będący doświadczonym pilotem i skoczkiem spadochronowym, tłumaczył, że zniszczył samolot, aby promować produkt firmy, która sponsorowała jego kanał na YouTube.

24 listopada 2021 r. Jacob wystartował z lotniska Lompoc City (LPC) w Taylorcraft BL-65 zgłaszają chęć lotu na lotnisko Mammoth Yosemite (MMH). Przed startem zamontował kilka kamer na zewnątrz kadłuba. W rzeczywistości jako jedyny pasażer samolotu, nie miał zamiaru dotrzeć do miejsca docelowego wpisanego w planie lotu. Około 35 minut po starcie z LPC, Jacob opuścił pokład na spadochronie, podczas gdy samolot marki Taylorcraft spadł w niekierowany sposób, rozbijając się na zarośniętym obszarze w lesie niedaleko Los Padres.

Po opadnięciu na ziemię Jacob udał się na miejsce katastrofy, gdzie zrobił zdjęcia wraku. 26 listopada 2021 r. mężczyzna poinformował o wypadku Narodową Radę Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), a ta zgodnie ze swoim statutem, rozpoczęła badanie, ale wcześniej poinformowała Jacoba, że jest osobiście odpowiedzialny za zabezpieczenie szczątków samolotu do czasu zbadania go przez personel NTSB.

Jacob zgodził się i przekazał śledczym zarówno współrzędne wraku, jak i filmy z przebiegu katastrofy. Trzy dni później Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) wszczęła własne dochodzenie w sprawie tego zdarzenia. W ciągu następnych tygodni Jacob jednak wielokrotnie okłamywał śledczych federalnych, twierdząc, że nie zna lokalizacji wraku.

10 grudnia 2021 r., Jacob i jego przyjaciel wykorzystali helikopter do przetransportowania wraku Taylorcrafta na Rancho Sisquoc, gdzie załadowali go na przyczepę samochodu, a następnie wywieźli na lotnisko Lompoc City i zniszczyli. W swojej ugodzie Jacob przyznał, że jego działania zostały podjęte z zamiarem utrudniania śledztwa władz federalnych.

23 grudnia 2021 r., Jacob przesłał na YouTube film zatytułowany "I crashed my airplane", gdzie udokumentowana została cała sekwencja wypadku. W swojej ugodzie Jacob przyznał się, że podjął się nierozważnego przedsięwzięcia, aby zarobić pieniądze. Dodatkowo potwierdził, że sfałszował raport z wypadku, w którym stwierdził, że do rozbicia samolotu doprowadziła awaria silnika podczas lotu. Co więcej, Jacob okłamał inspektora bezpieczeństwa lotniczego FAA, twierdząc, że wyskoczył z Taylorcraft po tym, jak nie udało mu się znaleźć odpowiedniego miejsca do awaryjnego lądowania. Wszystkie te czynniki spowodowały, że w kwietniu 2022 r. FAA unieważniła Jacobowi jego licencję pilota.


Czytaj również:
Celowe rozbicie samolotu przez youtubera, czyli gdzie są granice autopromocji?
FAA cofnęła licencję pilota YouTubera, który celowo rozbił samolot

Film I crashed my airplane

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony