Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lotnisko Palma de Mallorca całkowicie zalane po obfitej burzy (film)

11 czerwca w późnych godzinach wieczornych ponownie otworzył się dla ruchu lotniczego port lotniczy Palma de Mallorca (PMI). Lotnisko w zostało zamknięte we wtorek po południu po tym, jak nawiedziła je burza, w czasie której na każdy metr kwadratowy spadło ok 50 litrów wody. 

W wyniku ataku żywiołu, działalność portu została sparaliżowana, a nadlatujące samoloty zostały skierowane na lotniska zapasowe. Pasażerowie, którzy przed burzą weszli na pokład samolotów lub zdążyli wylądować musieli tam oczekiwać na powrót do normalnego funkcjonowania. 

W budynku terminala panował chaos i wszyscy uciekali przed deszczem wlewającym się przez dach, a personel naziemny walczył o opanowanie sytuacji. Pasażerowie nie mogli się też wydostać z lotniska bo dojazdy zostały zablokowane przez wielokilometrowe korki.

Filmy udostępnione przez personel lotniska i pasażerów pokazują kaskady wody przeciekające przez dach terminala przy stanowiskach odpraw i kontroli bezpieczeństwa. Podobne sceny obserwowano na strefie wolnocłowej. 

Alerty pogodowe dla wyspy został wydane również na środę i w czwartek.  

Zalane płyty postojowe lotniska Palma de Mallorca (PMI)

Zalany terminal lotniska Palma de Mallorca (PMI)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony