Przejdź do treści
Ogon samolotu pasażerskiego - widok z dołu na pomocnicze zasilanie elektryczne (fot. aappp, Shutterstock.com)
Źródło artykułu

Quiz: kiedy samoloty komercyjne mogą latać z niesprawnym wyposażeniem?

Jeśli podczas kontroli przed lotem okaże się, że wyposażenie samolotu nie działa prawidłowo, nadal może zostać dopuszczony do obsługi lotów pasażerskich. Wszystko zależy od tego, jaki sprzęt nie działa prawidłowo.

Portal AeroTime przygotował Quiz, w którym fani lotnictwa będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat tego, kiedy samolot może latać bez pewnych funkcji?

Uczestnicy Quizu powinni być przygotowani na pytania o to kiedy samolot może działać bez działającego pomocniczego zasilacza (APU), a także czy komercyjny samolot może kontynuować lot, jeśli jego podwozie nie chowa się po starcie? 

Warto też wiedzieć co nieco o tym czy samolot komercyjny może latać bez prawidłowo działających wycieraczek oraz czy linia lotnicza może obsługiwać lot pasażerski, gdy w kabinie nie działają niektóre znaki "Zakaz palenia"?

Quiz składa się z 10 pytań. Czy jesteś na bieżąco z informacjami o tym kiedy samoloty komercyjne mogą latać z niesprawnym wyposażeniem?

Jesteś ciekawy o jakie szczegóły jeszcze zapytano w Quizie? Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy o możliwości dopuszczenia do obsługi lotów pasażerskich samolotów z wyposażeniem nie działającym prawidłowo na stronie www.aerotime.aero

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony