Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lotnictwo neutralne klimatycznie to mrzonka. Trzeba ograniczyć loty

Nie da się doprowadzić do stworzenia lotnictwa neutralnego klimatycznie, jeśli myśli się o wykorzystaniu tylko jednego sposobu - wynika z raportu Biura ds. Oceny Skutków Technologii (TBA) przy niemieckim Bundestagu. To oznacza, że osiągnięcie środowiskowych do 2050 roku nie jest możliwe.

Dziś nikt nie ma realnego pomysłu, jak ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w zakresie pozwalającym osiągnąć cele środowiskowe wyznaczone na 2050 rok - twierdzą eksperci pracujący na zlecenie niemieckiego parlamentu. Na publikację powołuje się niemiecki portal branży lotniczej Aero.

Ich zdaniem, konieczne będzie wykorzystanie różnych technologii, z arsenału wielu branż. Chodzi na przykład o napęd elektryczny, paliwa z odpadów lub biomasy, wodór, ale też o projektowanie samolotów zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Szybko zmniejszyć misji dwutlenku węgla się nie da

Stefan Gössling z Uniwersytetu Linnaeus w Kalmarze (Szwecja) twierdzi, że realizacja założeń środowiskowych do 2050 roku nie będzie możliwa, o ile nie zostaną podjęte drastyczne działania. Same badania i rozwój nie rozwiążą problemów, a współodpowiedzialnymi za stan środowiska będą rządy.

Czytaj całość artykułu na stronie www.rp.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony