Przejdź do treści
Źródło artykułu

Linie Emirates zamawiają 5 nowych frachtowców Boeing 777-200LR

Linie Emirates ogłosiły zamówienie 5 nowych samolotów towarowych Boeing 777-200LR, przy czym 2 egzemplarze mają zostać dostarczone w 2024 r., a pozostałe 3 w 2025 r.

Umowa warta jest ponad 1,7 miliarda dolarów i zwiększa całkowity portfel zamówień przewoźnika do 200 samolotów szerokokadłubowych.

Emirates inwestują w nowe frachtowce, aby mogły nadal zaspokajać zapotrzebowanie klientów przy pomocy paliwooszczędnych samolotów. To zamówienie odzwierciedla ogólny wzrost sektora lotniczego. Stały rozwój Emirates jest napędzany zasięgiem naszej zróżnicowanej globalnej siatki, zaawansowaną infrastrukturą przeładunkową w naszym hubie w Dubaju oraz dostosowanymi do potrzeb rozwiązaniami transportowymi opracowanymi przez linie Emirates. Dzięki temu zaspakajamy zróżnicowane potrzeby naszych klientów – powiedział Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny linii Emirates i Emirates Group.

Cenimy zaufanie, jakim linie Emirates wielokrotnie obdarzają swoją flotę frachtowców Boeing. Powiększenie floty Emirates o dodatkowe oszczędne samoloty 777 Freighter umożliwi liniom lotniczym wsparcie dla rosnącego popyt na rynku cargo, umożliwi szybkie i wydajne przewożenie towarów z miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia na Bliskim Wschodzie i na całym świecie – dodał Stan Deal, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes.

Podczas ostatnich listopadowych pokazów Dubai Airshow linie Emirates ogłosiły inwestycję w zwiększenie przepustowości ładunków lotniczych w wysokości 1 miliarda dolarów, zakup 2 nowych samolotów 777F, które dołączyły już do floty Emirates w 2022 roku, oraz plany przekształcenia 10 Boeingów 777-300ER w samoloty towarowe. Prace związane z przebudową samolotów mają rozpocząć się w 2023 roku.

Emirates jako pierwsze klient zakupiły frachtowiec Boeing 777. Od tego czasu wszechstronny samolot stał się podstawą działalności linii lotniczych Emirates, obsługuje regularne i czarterowe misje do miejsc docelowych na 6 kontynentach. Zasięg i ładowność modelu 777-F pozwalają Emirates efektywnie transportować przesyłki wrażliwe na czas i temperaturę od miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia — niezależnie od tego o jakie towary chodzi: świeże produkty, leki, zwierzęta domowe, samochody czy mistrzowskie konie wyścigowe.

Linie Emirates mają obecnie do dyspozycji flotę 11 samolotów frachtowych Boeing 777, a także pojemność ładunkową na pokładzie szerokokadłubowych samolotów pasażerskich 777 i A380. Emirates SkyCargo to jeden z największych na świecie przewoźników towarowych oferujących szereg rozwiązań dostosowanych do wymagań swoich klientów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony