Przejdź do treści
A380 linii Emirates w nowym malowaniu (fot. Emirates)
Źródło artykułu

Linie Emirates z nowymi, charakterystycznymi barwami dla swojej floty

Charakterystyczne malowanie największej międzynarodowej linii lotniczej na świecie, Emirates, zostało odświeżone.

Malowanie samolotów jest natychmiastowo rozpoznawalnym elementem marki każdej linii lotniczej. To wizualna reprezentacja naszej unikalnej tożsamości, coś, co nosimy z dumą i eksponujemy we wszystkich miastach, do których latamy na całym świecie. Odświeżamy nasze barwy, aby były nowoczesne, nie tracąc kluczowych elementów naszej tożsamości, takich jak flaga ZEA na ogonie i arabska kaligrafia – powiedział Prezes linii Emirates sir Tim Clark.

Spotterzy i fani samolotów o sokolim wzorku natychmiast zauważą zmiany na ogonie i końcówkach skrzydeł.  W najnowszym projekcie flaga ZEA na ogonie samolotu Emirates jest znacznie bardziej dynamiczna i płynna, z efektem 3D, a końcówki skrzydeł zostały pomalowane na czerwono z logo Emirates w arabskiej kaligrafii w wyróżniającym się białym kolorze. Pasażerowie zajmujący miejsca przy oknie na końcówkach skrzydeł skierowanych w stronę kadłuba zobaczą kolory flagi ZEA.

Złoty napis "Emirates" na kadłubie samolotu w języku angielskim i arabskim jest również odważniejszy i większy o 32,5%. Na brzuchu samolotu linie Emirates zachowały swój kultowy czerwony branding, który wprowadziły w 2005 roku. Z projektu usunięto adres strony internetowej "Emirates.com".

Nowe malowanie samolotu linii Emirates (fot. Emirates)

To już trzecia odsłona oficjalnych barw marki Emirates. Oryginalne barwy, zaprezentowane wraz z rozpoczęciem działalności linii w 1985 r., zostały po raz pierwszy odświeżone 14 lat później, wraz z dostarczeniem pierwszego Boeinga 777-300 Emirates podczas Dubai Airshow w 1999 r.

Pierwszym samolotem w najnowszej kolorystyce Emirates jest Airbus A380 A6-EOE, który w tym tygodniu opuścił hangar Emirates Engineering po modernizacji. Jego pierwszy rejs odbędzie się 17 marca do Monachium jako lot EK51.

Nowe malowanie samolotu linii Emirates (fot. Emirates)2

Nowe barwy będą stopniowo wprowadzane na pozostałej flocie Emirates - do końca 2023 r. odświeżone barwy mają nosić 24 maszyny, w tym 17 Boeingów 777.  Wszystkie nowe samoloty Emirates, począwszy od pierwszego Airbusa A350, który wejdzie do floty w sierpniu 2024 r., będą dostarczane już w nowym malowaniu.

Pierwotne malowanie Emirates w 1985 roku zostało zaprojektowane przez brytyjską firmę projektową Negus & Negus. Wszystkie kolejne kolory samolotów przewoźnika zostały stworzone przez jego wewnętrzny zespół projektowy. Na przestrzeni lat, liczne kolorowe i przyciągające wzrok barwy samolotów Emirates obejmowały projekty na zamówienie, mające na celu wzbudzenie skojarzeń z marką sponsora, a także na specjalne okazje, takie jak 50. jubileusz ZEA czy Expo 2020 w Dubaju.

Nowe malowanie samolotu linii Emirates - historia - infografika (fot. Emirates)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony