Przejdź do treści
An-2, którym pilot uciekł z Kuby na Florydę w USA, fot. avweb.
Źródło artykułu

Kubański pilot uciekł skradzionym An-2 na Florydę (film)

21 października 2022 r., kubański pilot ukradł samolot An-2 i uciekł nim na Florydę. Lotnik, zidentyfikowany jako Ruben Martinez, pokonał 450 km odcinek jednosilnikowym dwupłatowcem Antonov An-2 (w tym ponad 200 km lecąc nisko nad wodą) i wylądował na lotnisku Dade-Collier w Everglades.

„Na kilka minut przed lądowaniem pilot samolotu powiadomił wieżę lotniska Dade-Collier Training and Transition Airport (TNT) w hrabstwie Miami-Dade, że kończy mu się paliwo i musi tam wylądować” – powiedział Greg Chin, dyrektor ds. komunikacji Departamentu Lotnictwa Miami-Dade. Martinez powiedział personelowi lotniska, że jest uciekinierem z Sancti Spiritus na Kubie.

Administracja Bezpieczeństwa Transportu USA (TSA) oraz Służby Celne i Ochrony Granic analizują, w jaki sposób ten dosyć duży statek powietrzny był w stanie wlecieć niepostrzeżenie na jedno z najbardziej strzeżonych wybrzeży w USA.

Po lądowaniu Martinez został zatrzymany przez służby lotniskowe. Samolot, którym przyleciał, jest własnością kubańskiej ENSA, firmy zależnej od rządowej Kubańskiej Korporacji Lotniczej. Zwykle zapewnia ona usługi opylania upraw, ale ostatnio wykonuje również przewozy zleconych ładunków.

Ucieczka kubańskiego pilota samolotem An-2 na Florydę

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony