Przejdź do treści
Źródło artykułu

Go around A320 TAP przy prędkości 101 kt – film dokumentujący przebieg incydentu

W ostatnich dniach w sieci został opublikowany film dokumentujący przebieg poważnego incydentu z udziałem A320 linii TAP. Do zdarzenia doszło 4 kwietnia 2022 r. na lotnisku w Kopenhadze (CPH).

Tego dnia, samolot (znaki rejestracyjne CS-TNV) podchodził do lądowania do pasa startowego nr 30 lotniska CPH, gdy na małej wysokości załoga podjęła decyzję o odejściu na drugi krąg. Zgodnie z raportem Accident Investigation Board Denmark, piloci włączyli TOGA, ale samolot zaczął skręcać w lewo i nie wznosił się ani nie przyspieszał. Piloci zauważyli wtedy, że w silniku nr 1 załączył się odwracacz ciągu.

Szczęśliwie, wykorzystując moc drugiego silnika załodze udało się odzyskać kontrolę nad samolotem i wznieść się na bezpieczną wysokość. Następnie piloci zgłosili do ATC sytuację awaryjną i bez dalszych incydentów wylądowali na pasie 22L. Żadna ze 109 osób znajdujących się na pokładzie samolotu nie została ranna.

Podczas manewru go around samolot przeleciał na wysokości 300 stóp nad pierwszymi domami zlokalizowanymi poza terenem lotniska, a prędkość statku powietrznego wyniosła wtedy zaledwie 101 węzłów. 

Film dokumentujący przebieg zdarzenia:

Incydent A320 linii TAP na lotnisku w Kopenhadze

Więcej informacji na tego na temat tego incydentu dostępnych jest na stronie www.avherald.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony