Przejdź do treści
Reno Air Races 2014, fot. wikipedia
Źródło artykułu

Gdzie się odbędą przyszłe Reno Air Racing?

Reno Air Racing Association (RARA) oficjalnie analizuje oferty od firm, które chcą współpracować ze stowarzyszeniem w kwestii organizacji przyszłych wyścigów lotniczych. W dniach 13-17 września, na lotnisku Reno-Stead odbędą się 59. National Championship Air Races i będą to ostatnie mistrzostwa w tej lokalizacji.

Wydarzenie to zostało niedawno uznane za najlepsze pokazy lotnicze w Stanach Zjednoczonych i uzyskało drugie miejsce w Ameryce Północnej w plebiscycie USA Today 10 Best Readers' Choice Travel Award 2023. „Tegoroczne mistrzostwa będą celebracją naszego dziedzictwa i pozwolą nam zrobić krok naprzód w poszukiwaniu nowego miejsca na to wydarzenie. Jesteśmy wdzięczni za zainteresowanie, jakie już otrzymaliśmy od nowych potencjalnych miejsc organizacji i czekamy na ekscytujący proces zapytania ofertowego”, powiedział Fred Telling, prezes Reno Air Racing Association.

Championship Air Races to jedyne tego typu wydarzenie na świecie, które jest żywą częścią kultury i historii lotnictwa. Corocznie przyciąga ono dziesiątki tysięcy osób z całego świata i generuje wpływ ekonomiczny dla regionu Reno w wysokości ponad 100 mln dolarów. Impreza oprócz samych zawodów nadal będzie obejmowała różne pokazy, w tym wojskowych statków powietrznych. Nowa lokalizacja pokazów jeszcze nie została wybrana.

Reno Air Races

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony