Przejdź do treści
An-225 Mrija (fot. National Geographic)
Źródło artykułu

Czy An-225 został zniszczony na lotnisku pod Kijowem?

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, największy samolot świata An-225 miał zostać zniszczony w wyniku walk prowadzonych na lotnisku Hostomel pod Kijowem. Konstrukcja miała spłonąć po ataku rosyjskiego śmigłowca na hangar, w którym stał Mrija.

Kijów Hostomel to lotnisko fabryczne ukraińskiego producenta samolotów Antonow, gdzie stacjonował obsługiwany przez Antonov Airlines jedyny na świecie AN-225. Wokół lotniska toczy się bój oddziałów ukraińskich z rosyjskimi.

Oficjalne potwierdzenie zniszczenia An-225 w tej sytuacji nie jest jednak możliwe. Filmy na portalach społecznościowych pokazują pożary, dym i spustoszenia jakie na fabrycznym lotnisku Antonowa spowodowały prowadzone walki.

 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony