Przejdź do treści
Samolot general aviation
Źródło artykułu

GA ma się dobrze - GAMA opublikowała raport dotyczący sprzedaży za pierwszy kwartał 2023 r.

Stowarzyszenie producentów statków powietrznych segmentu general aviation (GAMA) opublikowało raport dotyczący sprzedaży statków powietrznych w tym segmencie za pierwszy kwartał 2023 r. Wyniki w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego wskazują na wzrosty w większości segmentów. Ogólna wartość dostaw była nieco niższa w przypadku samolotów, ale zwiększyła się w przypadku śmigłowców.

Prezes i dyrektor generalny GAMA, Pete Bunce, stwierdził: „Ciągła kondycja przemysłu lotnictwa ogólnego jest zachęcająca, szczególnie w świetle ciągłych wyzwań związanych z łańcuchem dostaw, siłą roboczą i procesami regulacyjnymi. Nasi producenci skupiają się na zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na produkty za pomocą nowych konstrukcji, które są wyposażano w zaawansowane technologie, jeszcze bardziej zwiększające bezpieczeństwo i wydajność paliwową".

W USA w pierwszym kwartale 2023 r., w porównaniu z tym samym okresem w 2022 r., nastąpił o 10,1 % wzrost dostaw samolotów z napędem tłokowym (294 sztuk), a turbośmigłowych o 6,4 % (117). Dostawy odrzutowców biznesowych pozostały jednak na niezmienionym poziomie, osiągając 117 egzemplarzy, czyli dokładnie tyle samo jak to miało miejsce w pierwszym kwartale 2022 r. Całkowita wartość dostaw samolotów wyniosła 3,7 mld dolarów. Z kolei dostawy śmigłowców wzrosły o 40 % (56 sztuk), podczas gdy dostawy helikopterów napędem turbinowym o 53 % (153 egzemplarzy).

Pełny raport sprzedaży GAMA za pierwszy kwartał 2023 r. dostępny jest tutaj (LINK)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony