Przejdź do treści
Źródło artykułu

Debiut darmowej aplikacji do planowania lotów

W Stanach Zjednoczonych można już korzystać z Airmate – darmowej aplikacji do planowania lotów i nawigacji, która posiada także wiele funkcji społecznościowych.

Aplikacja za darmo umożliwia dostęp do map i kart podejścia, informacji pogodowych, depesz NOTAM oraz pozwala na złożenie planu lotu. Informacje są często aktualizowane i obejmują dane z ponad 100 krajów.

Narzędzie współpracuje z ADS-B lub systemem FLARM, dzięki czemu na wyświetlaczu urządzenia pokazuje ostrzeżenia o ruchu kolizyjnym oraz wszystkie statki powietrzne znajdujące się w pobliżu.

Dzięki opcji Auto Route, aplikacja sama wybiera najkorzystniejszą trasę i konwertuje ją do postaci gotowego do wysłania planu lotu. Oferuje też ciekawe opcje społecznościowe. Jej użytkownicy mogą udzielać sobie nawzajem rad i komentarzy, dzielić trasami, informować o cenach paliw na konkretnych lotniskach, szukać innych pilotów, instruktorów, szkół pilotażu czy imprez lotniczych odbywających się w pobliżu.


Airmate pozwala także poinformować, że w naszym samolocie mamy wolne miejsca i jeśli ktoś chce, może zabrać się z nami w podróż. Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać z iTunes.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony