Przejdź do treści
Cykl antydopingowych webinarów FAI "Fly Clean" (fot. FAI)
Źródło artykułu

Cykl antydopingowych webinarów FAI "Fly Clean"

FAI startuje z serią webinariów Fly Clean. Pierwszy z nich odbędzie się w środę 19 października 2022 r. o godz. 13:00 UTC. Podczas webinarium, którego gospodarzem jest Kamila Vokoun Hajkova, dedykowana menedżerka antydopingowa FAI, poruszone zostanie znaczenie pojęcia fair play w sportach lotniczych oraz rola programu antydopingowego FAI.

19 października o godz. 13 UTC (15:00 polskiego czasu) odbędzie pierwsze z serii trzech webinariów antydopingowych zaplanowanych w tym roku. Przekazana tam wiedza będzie przydatna zarówno dla trenerów, jak i sportowców. Będzie to również dobra okazja dla rodziców juniorów, aby zrozumieli, co oznacza czysty sport, myśląc o przyszłości swoich dzieci jako zawodników. Celem spotkania jest również wartościowa dla uczestników edukacja, która w przyszłości pomoże w promowaniu i wyjaśnianiu wartości szacunku i solidarności w środowisku sportów lotniczych.

Dla organizatorów imprez sportowych oraz krajowych aeroklubów, webinarium wprowadzające dostarczy informacji, które pomogą wesprzeć zawodników i zapewnić uczciwość sportowego współzawodnictwa. Prowadzący i prelegenci podzielą się swoją wiedzą i wskazówkami, jak edukować w temacie upowszechniania  czystego sportu, a także na czym polegają wymagania testowe.

Wszystkie webinaria odbędą się online za pośrednictwem aplikacji Zoom. Link do rejestracji jest TUTAJ.

Informacje o pozostałych webinariach można znaleźć na: www.fai.org/news/webinar-19-october-introduction-fly-clean 

FAI i Światowa Agencja Antydopingowa (WADA)

FAI zostało sygnatariuszem WADA w 2011 roku. Dla organizacji oznacza to zobowiązanie do testowania antydopingowego zawodników zarówno podczas zawodów, jak poza nimi oraz podejmowania działań edukacyjnych, które są określone w programie Fly Clean FAI.

Przepisy antydopingowe FAI oparte są na szablonie WADA „Wzorcowe przepisy dla federacji międzynarodowych”. Zgodność z nimi jest corocznie kontrolowana, a niezgodność ma poważne konsekwencje.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony