Przejdź do treści
Źródło artykułu

Boeing 737 MAX 10 otrzymał od FAA zielone światło na certyfikacyjne testy w locie

Koncern Boeing poinformował o uzyskaniu zezwolenia od Federalnej Administracji Lotniczej USA (FAA) na rozpoczęcie certyfikacyjnych testów w locie modelu B737 MAX 10. Oznacza to, że piloci FAA w końcu wejdą na pokład największego samolotu z rodziny MAX, aby przeprowadzić testy i zebrać krytyczne dane o właściwościach lotnych.

Wiceprezes Boeinga Mike Fleming wraz z personelem firmy świętował sukces rozwoju tej konstrukcji.

„To znaczący kamień milowy, ponieważ pracujemy nad uzyskaniem certyfikatu dla B737 MAX-10, największego samolotu z rodziny MAX” – napisał Fleming.

Proces certyfikacji 737-10 i jego mniejszej jego wersji 737-7 był szczególnie długi ze względu na nowe przepisy wprowadzone po katastrofach MAX 8 w październiku 2018 r. i marcu 2019 r.

W poście w mediach społecznościowych Boeing napisał: „FAA dopuściła model 737-10 do rozpoczęcia testów w locach certyfikujących, co stanowi ważny kamień milowy w naszych wysiłkach celem uzyskania certyfikatu dopuszczenia samolotu do przewozów pasażerskich”.

Giełdy również pozytywnie zareagowały na tę wiadomość. Boeing ma nadzieję, że wiedza zdobyta podczas trwającej certyfikacji MAX 7, który to model jest na dalszym etapie tego procesu, pomoże w programie MAX 10.

Oczekuje się, że MAX 10 uzyska certyfikat pod koniec 2024 r., co oznacza, że do służby wejdzie nie wcześniej niż w 2025 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony