Przejdź do treści
Airbus i AURA AERO partnerami w działaniach na rzecz dekarbonizacji szkolenia pilotów (fot. Airbus)
Źródło artykułu

Airbus i AURA AERO partnerami w działaniach na rzecz dekarbonizacji szkolenia pilotów

Nowe zadania sił powietrznych i pojawiające się trendy przyspieszają rozwój nowych możliwości i technologii szkolenia pilotów myśliwców.

Przedstawiciel Airbus Flight Academy Europe, spółki w 100% zależnej od Airbusa, świadczącej usługi szkolenia pilotów francuskich sił zbrojnych i cywilnych, podpisał porozumienie (MoU) z reprezentantem AURA AERO, producenta samolotów specjalizującym się w projektach w pełni elektrycznych, w celu wspólnego działania na rzecz dekarbonizacji szkolenia pilotów poprzez wprowadzenie samolotów z napędem elektrycznym do szkolenia pilotów pasażerskich i wojskowych.

Na mocy tej umowy Airbus Flight Academy Europe będzie współpracować przy wstępnym opracowaniu INTEGRAL E, w pełni elektrycznego, dwumiejscowego samolotu szkolno-treningowego, idealnie nadającego się do początkowych etapów szkolenia pilotów. Podczas lotów z lotniska wyposażonego w stację doładowującą, akumulatory samolotu INTEGRAL E można naładować w 20-30 minut, co zapewnia maszynę godzinę w powietrzu.

„Naszym celem w Airbus Flight Academy jest eksploatacja floty samolotów niskoemisyjnych do 2030 r.”, powiedział dyrektor generalny firmy, Jean Longobardi. „Cieszymy się ze współpracy z AURA AERO w tej dziedzinie i jesteśmy przekonani, że łącząc naszą wiedzę specjalistyczną, możemy sprostać ambicjom dekarbonizacji w szkoleniu pilotów. INTEGRAL E może stać się wstępem do szerszego partnerstwa”.

Jérémy Caussade, dyrektor generalny i współzałożyciel AURA AERO, powiedział: „Nasze zespoły techniczne i handlowe są zaszczycone, że zostały wybrane przez firmę Airbus do wspierania dekarbonizacji jego działalności szkoleniowej. Szkolenie pilotów będzie obszarem, w którym spodziewamy się wczesnego przyjęcia podejścia zeroemisyjnego, najpierw w przypadku samolotów dwumiejscowych. Współpracując z AFAE, opracujemy nowy typ szkolenia z udziałem maszyny z napędem elektrycznym, który przyniesie korzyści wszystkim pilotom w przyszłości, niezależnie od tego, jakim samolotem latają”.

Ambicją firmy Airbus jest przewodzenie w drodze do bezemisyjnego lotnictwa kosmicznego poprzez pionierskie i przełomowe technologie, w tym rozwiązania niskoemisyjne, przy jednoczesnym dostarczaniu i ciągłym ulepszaniu paliwooszczędnych statków powietrznych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony