Berlin-Brandenburg może zamknąć Terminal 5, dawne lotnisko Schönefeld

Terminal 5 BER w nocy (fot. ber.berlin-airport.de)

31 października 2020 r. został oficjalnie otwarty Port lotniczy Berlin-Brandenburg (BER). 1 listopada br. na lotnisku oddanym po 9 latach prac inwestycyjnych wylądowały dwa pierwsze samoloty.

Operacje na stołecznym, nowo otwartym lotnisku Berlin-Brandenburg przebiegają przez Terminal 1 i Terminal 5. Ten drugi był wcześniej lotniskiem Schönefeld. Teraz jednak grozi mu zamknięcie, bo tak duża przepustowość w czasach pandemii nie jest berlińskiemu portowi potrzebna.

Wraz z otwarciem nowego portu lotniczego w stolicy Niemiec, lotnisko Schönefeld stało się Terminalem 5 dla Berlin-Brandenburg (BER). Ale kryzys, wywołany pandemią koronawirusa, wydaje się teraz czynić ten terminal zbytecznym – przynajmniej tymczasowo. Jak donoszą regionalne media, powołując się na informacje z rady nadzorczej BER, Terminal 5 zostanie zamknięty w marcu przyszłego roku.

Biorąc pod uwagę bardzo słaby rozwój ruchu, musimy pomyśleć o tym, czy naprawdę potrzebujemy Terminalu 5 w 2021 roku – stwierdził szef lotniska, Engelbert Lütke Daldrup. Do tej opinii przychylają się ponoć inni członkowie zarządu BER. Jednak zmiana dla linii lotniczych w Terminalu 5 nie jest możliwa w krótkim czasie.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus