Przejdź do treści
Bombardier Dash8 linii CemAir na Międzynarodowym lotnisku Tambo w Johannesburgu, RPA (fot. Ad Meskens, CC-BY-SA-4.0, Wikimedia Commons)
Źródło artykułu

RPA: linie lotnicze zakazują używania toalet w czasie lotu; pasażerowie korzystają z butelek

Południowoafrykańskie linie lotnicze CemAir wprowadziły politykę zamkniętych toalet podczas niektórych krótszych lotów, poinformował we wtorek portal IOL.

CemAir obsługuje 26 samolotów wylatujących z międzynarodowego lotniska OR Tambo w Johannesburgu. Linie obsługują ważne miasta biznesowe w całej Afryce. Są też bardzo popularne wśród turystów udających się na safari w kraju, ale też lecących na przykład do Maun w sąsiedniej Botswanie, będącego bramą do Delty Okawango.

Lot z Johannesburga do Maun trwa około godziny i 45 minut. Pasażerowie są ostrzegani przed wejściem na pokład, aby skorzystali z toalet na lotnisku.

„Rzeczywistość jest taka, że niezliczone są przypadki, w których pasażerowie płci męskiej są zmuszani do korzystania z butelki na oczach sąsiadów, a sytuacja jest jeszcze bardziej żenująca i być może bardziej kłopotliwa dla pasażerek”, opisał problem IOL.

Miles van der Molen, dyrektor generalny linii, powiedział, że jeśli ktoś chce zrezygnować z podróży z powodu zamkniętej toalety, otrzyma pełny zwrot pieniędzy.

Tadeusz Brzozowski z Monrowii

Na zdjęciu głównym: Bombardier Dash8 linii CemAir na Międzynarodowym lotnisku Tambo w Johannesburgu, RPA (fot. Ad Meskens, CC-BY-SA-4.0, Wikimedia Commons)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony