Przejdź do treści
Źródło artykułu

Firma Rolls-Royce ogłosiła konkurs na zaprojektowanie hełmu dla pilota testowego

Rolls-Royce opracowuje całkowicie elektryczny samolot, który będzie dążył do ustanowienia rekordów z docelową prędkością 480 km/h. Inspirowanie przyszłych naukowców i inżynierów to kluczowy cel programu ACCEL – skrót od „Accelerating the Electrification of Flight” – będący podstawą samolotu "Spirit of Innovation". Aby to osiągnąć, ogłaszamy konkurs na zaprojektowanie hełmu, który pilot testowy będzie nosił podczas testów w locie i podczas tej najważniejszej próby bicia rekordu świata.

Będziemy współpracować z fly2help, organizacją charytatywną wspierającą nasze cele angażowania młodych ludzi i zachęcania ich do rozwijania kariery w lotnictwie. Będą dwie kategorie – jedna dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat, a druga w wieku od 12 do 18 lat. Ich projekty wspólnie będą inspirować ostateczny projekt hełmu. Zwycięzcy będą również mieli okazję osobiście zobaczyć samolot i spotkać się z pilotem testowym Rolls-Royce'a, dyrektorem ds. operacji lotniczych Phillem O'Dellem oraz zespołem inżynierów – poinformowali przedstawiciele koncernu.

Phill O'Dell powiedział: „Możliwość latania naszym całkowicie elektrycznym samolotem Spirit of Innovation w celu bicia rekordu świata będzie szczytem mojej kariery; nie tylko dlatego, że reprezentuje czołówkę zaawansowanych technologii elektrycznych, ale także ze względu na fantastyczne możliwości, jakie daje nam inspirowanie następnej generacji pionierów lotnictwa”.

Od wielu lat Rolls-Royce docenia wagę angażowania młodych ludzi do rozważania kariery w STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). – Mamy ponad 1400 ambasadorów STEM i współpracujemy z organizacjami takimi jak Scouts i Code First Girls. Oprócz tego konkursu opracowaliśmy materiały do ​​pobrania przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych w ramach projektu ACCEL. Są one powiązane z programem nauczania w Wielkiej Brytanii, a wszystkie znajdują się na naszej stronie internetowej – tłumaczą przedstawiciele Rolls-Royce'a.

Phill dodał: „Samolot Spirit of Innovation będzie jedyny w swoim rodzaju, dlatego dobrze by było, aby hełm, który włożę, był również wyjątkowy, odzwierciedlając pionierski charakter projektu. Pracowałem z fly2help przez wiele lat, aby zaprezentować ekscytujące możliwości kariery dostępne w lotnictwie, więc warto było z nimi współpracować przy tych zawodach”.

Sharon Walters, kierownik organizacji charytatywnej fly2help, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy wspierać konkurs "Zaprojektuj hełm firmy Rolls-Royce". Próba pobicia w pełni elektrycznego rekordu świata to niesamowita okazja, aby zademonstrować ekscytujące możliwości w lotnictwie, które są kluczowym celem fly2help, ponieważ staramy się wspierać przyszłe ambicje zawodowe dzieci”.

Program ACCEL obejmuje kluczowych partnerów YASA, producenta silników elektrycznych i sterowników, oraz start-up dla lotnictwa Electroflight. Zespół ACCEL kontynuował wprowadzanie innowacji, przestrzegając zasad dystansu społecznego rządu Wielkiej Brytanii i innych wytycznych zdrowotnych.

Spirit of Innovation będzie dysponował najmocniejszym akumulatorem, jaki kiedykolwiek zmontowano dla samolotu, zapewniającym wystarczającą ilość energii, aby zasilić 250 domów lub przelecieć 200 mil (z Londynu do Paryża) na jednym ładowaniu. Właściwości, których „taksówki powietrzne” wymagają od akumulatorów, są bardzo podobne do tych, które są opracowywane dla „Spirit of Innovation”. Rolls-Royce będzie wykorzystywał technologię z projektu i zastosuje ją w produktach przeznaczonych na rynek komercyjny.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć TUTAJ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony