Red Bull X-Alps 2021 – rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń

Red Bull X-Alps - dwie paralotnie w locie nad Alpami (fot. redbullxalps.com)

1 lipca br. rozpoczął się okres przyjmowania zgłoszeń do przyszłorocznej edycji najtrudniejszego rajdu przygodowego świata. W czerwcu 2021 roku Red Bull X-Alps odbędzie się po raz dziesiąty!

Red Bull X-Alps to najtrudniejszy na świecie wyścig przygodowy. Zasady są proste. Zawodnicy muszą ścigać się przez Alpy, pieszo lub paralotnią, pokonując dystans ponad 1000 km. Wymaga nie tylko umiejętności paralotniowych, ale także ekstremalnej wytrzymałości.

Z każdym wyścigiem pojawia się nowa trasa, a co najważniejsze także nowi sportowcy. Czy masz umiejętności i odporność na wędrówki i paralotniarstwo na 1000 km przez piękne, ale zdradliwe Alpy? Czas się przekonać, ponieważ faza składania wniosków w Red Bull X-Alps 2021 jest oficjalnie otwarta do 31 sierpnia 2020 r.

Dosłownie wszystko może się wydarzyć w tym wyścigu, od nieprzewidywalnych warunków pogodowych po trudne lądowania w wąwozach. Każda trasa jest trudniejsza niż poprzednia i wymaga od sportowca nie tylko zdolności fizycznych, ale także wyjątkowo silnego umysłu, aby przejść do samego końca.

Proces selekcji sportowców zawsze był bardzo surowy – mówi dyrektor wyścigu Christoph Weber. – Poszukiwanie najlepszych sportowców w Red Bull X-Alps okazało się trudne w przeszłości. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak ich doświadczenie, wcześniejsze wyniki w zawodach oraz ich umiejętności jako pilotów i alpinistów. Ważne jest również, aby mieli siłę fizyczną i psychiczną wymaganą do uczestnictwa.

Oficjalna lista uczestników Red Bull X-Alps 2021 zostanie ogłoszona 14 października 2020 r. Wyścig rozpocznie się 20 czerwca 2021 r.

Aplikację, żeby w nim wystartować, można złożyć w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r. na stronie www.redbullxalps.com/application.html

Więcej informacji na stronie: www.redbullxalps.com

Źródło: Red Bull X-Alps
comments powered by Disqus