Przejdź do treści
Źródło artykułu

Red Bull Air Race wraca do Austrii

Red Bull Air Race wraca do korzeni na oszałamiający finał sezonu.

Po raz pierwszy, od kiedy w 2003 roku rozpoczęła się seria Red Bull Air Race, Mistrzostwa Świata wracają do miejsca swych narodzin - Austrii. Tor Red Bull Ring w Spielberg ponownie powita pilotów na swym światowej sławy torze wyścigowym w październiku 2014, podczas finałowej rundy sezonu.

Zawody sportów motorowych mają długą historię bytności na torze Red Bull Ring. Przez 18 lat z rzędu, w latach 70 i 80 tor był gospodarzem wyścigów Formuły 1. Po znaczącej renowacji i przyjęciu nowej nazwy, dzieło sztuki, którym jest Red Bull Ring, w 2011 roku było gospodarzem serii DTM, a w 2014 ponownie gościło zawody Formuły 1, podczas Grand Prix Austrii.

Zbudowany w miejsce Österreichring, później znanego jako A1 Ring, tor Red Bull Ring usytuowany jest w sercu Austrii, pomiędzy górami Styrii i otoczony oszałamiającą alpejską scenerią. Tor wyścigowy jest znany z biegnącego pod górę podjazdu przed pierwszym zakrętem, podstępnych, ciasnych łuków i krótkiego, ale pozwalającego rozwijać duże prędkości okrążenia. Fani udający się na Red Bull Ring zostaną świadkami finałowej rozgrywki sezonu i poznają mistrza świata 2014, który zdobędzie swój tytuł w kraju, gdzie to wszystko się zaczęło.

Wyścig finałowy Red Bull Air Race odbędzie się w dniach 25-26 października 2014 roku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony