Przejdź do treści
Źródło artykułu

Pogoda umiemożliwiła rozegranie Red Bull Air Race w Budapeszcie

Złe warunki atmosferyczne, obejmujące deszcz i niskie chmury, spowodowały odwołanie wszystkich konkurencji pierwszego dnia dziewiątego Red Bull Air Race w Budapeszcie. Wyjaśniając, że tor wyścigowy na Dunaju nie był w tym czasie bezpieczny, Dyrektor Zawodów Jim DiMatteo podkreślał, iż "Bezpieczeństwo dla Red Bull Air Race jest najwyższym priorytetem".
 
Jednak zasady wyścigów zakładają rozegranie zawodów, nawet jeśli kwalifikacje się nie odbyły. Martin Sonka powiedział, "Dziś Matka Natura zdecydowała, że nie było czasu na latanie, ale to czasami się zdarza i wszystko, co możemy zrobić, to być gotowi na jutro. Myślę, że każdy z nas będzie cieszył się każdą chwilą latania w tej doskonałej lokalizacji".

Przypomnijmy, iż w ramach dziewiątej wizyty Mistrzostw Świata Red Bull Air Race w Budapeszcie na Węgrzech, samoloty miały przelatywać z zawrotną prędkością pod słynnym Mostem Łańcuchowym. W aktualnym sezonie nie sprawdzają się żadne przewidywania i cała 14 startujących w klasie Master pilotów ma realną szansę na wygraną.

W wyścigu klasy Challenger weźmie udział Polak, Łukasz Czepiela, który podczas ostatniego przystanku w Japonii zajął rewelacyjne trzecie miejsce. Relacja z zawodów najszybszej serii motorowej będzie transmitowana na żywo na Red Bull TV.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony