Przejdź do treści
Źródło artykułu

Łukasz Czepiela drugi w zawodach Red Bull Air Race w Wiener Neustadt

Łukasz Czepiela zajął drugie miejsce w zawodach Red Bull Air Race, które w niedzielę odbyły się w Wiener Neustadt. W najszybszym sporcie motorowym świata polski pilot musiał uznać wyższość tylko Kenny'ego Chianga. Czepiela jest także drugi w klasyfikacji generalnej Challenger Cup. Do końca sezonu zostały dwa wyścigi – w Indianapolis i finał sezonu w Fort Worth.

W Austrii rywalizacja w klasie Challenger odbywała się dwukrotnie – w sobotę zawody były zorganizowane dodatkowo przez brak wyścigów w Challenger Cup w japońskiej Chibie. Łukasz wystartował w niedzielę i skupił się na zdobyciu jak największej liczby punktów, aby zapewnić sobie awans do finału sezonu w Fort Worth (wystartuje tam tylko sześciu najlepszych pilotów w cyklu). Ostatecznie Polak był drugi, tuż za Kenny'm Chiangiem z Hongkongu.

Jest to jedna z moich ulubionych lokalizacji i uwielbiam się tu ścigać.  Bardzo lubię tzw. standing start, w którym zaczynamy z ziemi, od zerowej prędkości. Jeśli ktoś ma dobrą technikę, to zyskuje. To wygląda trochę jak w wyścigach samochodowych. Czekamy na zielone światło, dajemy pełną moc i ruszamy. Startujemy i lądujemy przed publicznością – powiedział po wyścigu Łukasz Czepiela.

W klasie Master triumfował Czech Martin Sonka przed Japończykiem Yoshihide Muroyą i Australijczykiem Mattem Hallem. W klasyfikacji generalnej Sonka jest przed Hallem i Michaelem Gaulianem z USA.


Wyniki Challenger Cup:

1. Kenny Chiang (HKG) 1:03.654,
2. Luke Czepiela (POL) 1:03.907
3. Baptiste Vignes (FRA) 1:04.198
4. Mélanie Astles(FRA) 1:04.380
5. Dario Costa (ITA) 1:05.816
6. Daniel Ryfa (SWE) 1:06.113   

Klasyfikacja generalna Challenger Cup:

1. Kenny Chiang (HKG) 26 pkt
2. Luke Czepiela (POL) 26 pkt
3. Baptiste Vignes (FRA) 22 pkt
4. Daniel Ryfa (SWE) 20 pkt
5. Florian Bergér (GER) 18 pkt
6. Kevin Coleman (USA) 16 pkt
7. Mélanie Astles (FRA) 16 pkt
8. Patrick Davidson (RSA) 14 pkt
9. Dario Costa (ITA) 14 pkt
10. Daniel Genevey (HUN) 8 pkt

Kalendarz Red Bull Air Race 2018:

6-7 października: Indianapolis, USA

17-18 listopada: Fort Worth, USA


O Red Bull Air RaceW Red Bull Air Race piloci w samolotach wyścigowych pokonują podniebny tor zbudowany z napełnionych powietrzem pylonów o wysokości 25 metrów z prędkością dochodzącą do 370 km/h i przy przeciążeniach w granicach 10G. To najszybszy sport motorowy na świecie. W 2014 roku do rywalizacji wprowadzono także zawody Challenger Cup, które umożliwiają nowemu pokoleniu pilotów doskonalenie lotniczych umiejętności, a w rezultacie zapracowanie na awans do klasy Master i rywalizację w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony